W niedzielę odbyło się referendum lokalne, podczas którego mieszkańcy Lublina decydowali o przyszłości górek czechowskich. Referendum jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.
W styczniu radni Rady Miasta Lublin zdecydowali o przeprowadzeniu pierwszego w historii Lublina referendum lokalnego w sprawie przyszłości górek czechowskich. Mieszkańcy mieli zdecydować czy właściciel terenu otrzyma zgodę na częściową zabudowę górek czy też teren zostanie w obecnym stanie, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego.
Referendum nieważne
Jak przekazała przewodnicząca Miejskiej Komisji ds. Referendum Anna Ryfka, frekwencja w lokalnym referendum wyniosła 12,91 proc. Aby referendum było ważne i wiążące dla władz miasta, frekwencja powinna przekroczyć 30 proc. Przypomnijmy, że w referendum uprawnionych do głosowania było 260 808 mieszkańców Lublina.
Lublinianie nie chcą parku
Na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym aby Gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. Górek Czechowskich, w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha tego terenu, jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazanie go Gminie Lublin?„, 67,7 proc. mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu, odpowiedziało „nie”.
Pierwsze referendum Lublina kosztowało 500 tysięcy złotych.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię