Mieszkańcy chcą zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego

Ratusz, miasto Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy Lublina chcą zwiększenia kwot na projekty dzielnicowe oraz na ogólnomiejskie projekty inwestycyjne. To najważniejsze zmiany, jakie mogą pojawić się w najbliższej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Podczas konsultacji dotyczących zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, które były prowadzone w dniach 28 października – 3 grudnia 2019 roku, mieszkańcy mieli możliwość przesyłania swoich uwag na piśmie, udziału w spotkaniu otwartym oraz warsztacie konsultacyjnym.

Najistotniejsze modyfikacje, które zaproponowali, dotyczą podniesienia kwoty maksymalnej projektu w przypadku projektów dzielnicowych z 300 na 350 tys. zł, a w przypadku ogólnomiejskich inwestycyjnych do 1,5 mln zł” – informuje Anna Machocka, Koordynatorka Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.

Skutkować one będą zmianą proporcji w ramach ogólnej puli 15 mln zł na Budżet Obywatelski, czego efektem będzie przeznaczenie 9 mln 450 tys. zł na projekty dzielnicowe, a 5 mln 550 tys. zł na ogólnomiejskie. W ramach tej ostatniej kwoty, 1,8 mln zł zostanie zarezerwowane na realizację projektów nieinwestycyjnych.

O ostatecznym kształcie zasad nowej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie, zdecydują Radni podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.