Mieszka w Lublinie i współtworzy największe hity filmowe. Poznajcie Marka Okonia

marek okoń lublin grafik
marek okoń lublin grafik

Marek Okoń w swoim domowym studio na jednym z lubelskich osiedli wizualizuje pomysły reżyserów i producentów światowych hitów filmowych oraz znanych gier wideo.

 

Marek Okoń to niezwykle zdolny grafik, którego prace doceniane są przez twórców uznanych produkcji filmowych i gier wideo. W swoim mieszkaniu w Lublinie stworzył domowe studio, w którym wizualizuje pomysły reżyserów i producentów prosto z Hollywood.

 

Na podstawie opisu tworzy wygląd i funkcjonalność postaci, przedmiotów lub lokacji, które wymodelowane później przez grafików 3D są punktem wyjścia do budowy scenografii, kostiumów, czy oświetlenia planu. Jego prace są także z powodzeniem używane do wizualizacji oraz promocji tytułów.

 

Jego przykładowe realizacje to chociażby „Jupiter: Ascending” Lana i Lilly Wachowskich, projekty do „The Last of Us”, „Uncharted 4”, „Tom Clancy’s: The Division”, „Lost Planet 3”, „Star Wars: The Old Republic”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Bogowie Egiptu”.

 

– Jako nastolatek nie myślałem, że będę współpracował z reżyserami Matrixa. Tymczasem przez półtora roku pracowałem z nimi przy „Jupiter: Ascending”, to bardzo stymulujące – stwierdził Marek Okoń w rozmowie z Fpiec.pl.

 

Choć mógłby pracować niemal z każdego miejsca na świecie, a nawet z samego Los Angeles, to właśnie Lublin jest jego miejscem na ziemi. W mieszkaniu stworzył domowe studio, w którym pracuje nad otrzymanymi zleceniami.

 

Jak podkreśla, Lublin to dla niego idealne miejsce na pracę i założenie rodziny. To dobrze zbalansowane miasto, w którym łatwo utrzymać bliskie kontakty z bliskimi. Dlaczego więc miałby z tego rezygnować? 

 

Marek Okoń jest jednym z bohaterów projektu 'Kreatywni’ promującego działalność Lublinian, którym najbardziej się chce.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.