Miejski Urząd Pracy uzyskał niemal 16 mln zł na aktywizację zawodową

gotówka pieniądze
Gotówka | fot. Adobe Stock

Szerokie wsparcie osób bezrobotnych i działania w zakresie aktywizacji zawodowej umożliwi Miejskiemu Urzędowi Pracy w Lublinie uzyskane dofinansowanie. Dzięki środkom z Funduszy Europejskich w wysokości niemal 16 mln zł MUP rozpoczyna udzielanie pomocy m.in. poprzez organizację szkoleń czy wypłatę środków na podjęcie działalności gospodarczej.

– Miejski Urząd Pracy w Lublinie uzyskał środki, które umożliwią objęcie wsparciem większej liczby osób bezrobotnych i potrzebujących aktywizacji zawodowej. Na rynku pracy są grupy wymagające szczególnej uwagi i do nich kierujemy ofertę pomocy, licząc na to, że proponowane rozwiązania okażą się skuteczne w uzyskaniu zatrudnienia. Specjaliści MUP zajmujący się rekrutacją do projektu ułatwią dobranie odpowiednich narzędzi do potrzeb oraz sytuacji osób zgłaszających się do projektu – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na co zostanie przeznaczone wsparcie

Umowę dotyczącą dofinansowania projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie) w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia – realizowana przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie (I)” podpisano 19 lipca.

Jego celem jest zwiększenie dostępu do zatrudnienia poprzez skuteczną aktywizację zawodową. Zaplanowane w projekcie wsparcie obejmuje organizację szkoleń (dla 160 osób) i staży (575 osób), wypłatę jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej (160 osób), wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego (70 osób), bony na zasiedlenie (69 osób) i prace interwencyjne (30 osób).

Do kogo skierowany jest projekt

Projekt skierowany jest do osób zarejestrowanych w MUP w Lublinie jako osoby bezrobotne, ze uwzględnieniem osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Rekrutację do projektu prowadzą pośrednicy pracy i doradcy zawodowi, z którymi można się kontaktować telefonicznie (81 466 52 52) lub mailowo ([email protected]).

Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie) w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia – realizowana przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie (I)” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX – Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP.

Oznaczenie projektowe
Fot. MUP oznaczenie projektowe

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.