Miejska Pasieka Artystyczna. Pszczoły zamieszkały na dachu CSK

SONY DSC

Pasieka stanęła na dachu CSK w sercu Lublina. To kolejne ule, które w tym roku pojawiły się w centrum Lublina.

Wraz z początkiem września ruszyła miejska pasieka. Zlokalizowana została w ogrodach na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Miejska Pasieka Artystyczna ma wymiar nie tylko ekologiczny, ale także edukacyjny i kulturalny.

– Po wielu staraniach, dzięki przychylności Radnych i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, mieszkańcy i goście miasta mogą codziennie odwiedzać Miejską Pasiekę Artystyczną w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – mówi Joanna Gębska, rzecznik CSK.

Pasieka wypływa z wielowiekowych tradycji pszczelarstwa na Lubelszczyźnie. Składa się z kilku kolorowych uli, a jej gospodarzem jest Marcin Sudziński. Przekonuje on, że lokalizacja jest bardzo dobra dla pszczół. Już w kilku metropoliach na świecie stosowano takie rozwiązanie.

– W ogrodzie na dachu CSK są sprzyjające warunki, gdyż owady znajdą tu sporo pożywienia. W pobliżu znajduje się Ogród Saski, dużo drzew jest też wzdłuż Alei Racławickich i na cmentarzu przy ul. Lipowej – informuje Sudziński.

Dodatkowo zasadzono m.in. porzeczki czerwone, agrest i grykę.

Jak zapewnia Sudziński, pszczoły przyzwyczaiły się już do miejsca i nie są groźne dla ludzi. Można je odwiedzać. Ogród jest otwarty dla zwiedzających codziennie w godz. 8-20.

Najbliższe miodobranie zostało zaplanowane na wiosnę w przyszłym roku. Aktualnie pszczoły przygotowują się do zimy.

DSC_8617

(fot. CSK)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.