Miejsca dla Ciebie, czyli wypoczynkowe skwery powstaną w Lublinie (zdjęcia)

Unikalne w skali Lublina, niewielkie przestrzenie zielone zostaną zagospodarowane na nowo. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pięciu „Miejsc dla Ciebie” w Śródmieściu.

 

„Miejsca dla Ciebie” to skwery pełne zieleni i ozdobnych roślin oraz kwiatów z wkomponowanymi w przestrzeń ławkami. Celem powstania „Miejsc dla Ciebie” jest stworzenie przyjaznych miejsc dla mieszkańców.

 

– Miejsca te zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie mieszkańców naszego miasta, w ramach konsekwentnych działań ukwiecania Lublina i oddawania przestrzeni miejskiej w ręce Lublinian. Zieleńce w tych lokalizacjach są niezwykle istotne dla estetyki Śródmieścia, a dzięki nowemu zagospodarowaniu zyskają nowe funkcje użytkowe. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

W związku z tym, Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie pięciu „Miejsc dla Ciebie” w Śródmieściu, które powstaną: przy ul. Chmielarczyka, przy skrzyżowaniu ulic Hempla/Peowiaków, przy ul. Krótkiej (od strony Krakowskiego Przedmieścia), a także przy ul. Lipowej 15 przy przystanku i cmentarzu oraz po drugiej stronie ulicy pomiędzy blokami (przy posesjach nr 10-12).

 

Wykonawca będzie miał za zadanie przeprowadzić konieczne prace ziemne (w tym wykonanie linii kablowych i przyłącza wodociągowego) z wyrównaniem terenu, wykonaniem odpowiedniej nawierzchni mineralno-żywicznej na ciągach pieszych, a także nasadzeń zieleni m.in. krzewów liściastych, bylin i roślin cebulowych. Czas na składanie ofert mija 10 kwietnia.

 

Za projektem „Miejsca dla Ciebie” stoi zespół Miejskiego Architekta Zieleni z udziałem ekspertów z Rady Kultury Przestrzeni.

 

ZdjęciaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.