Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pojawiła się nad Polskim niebem [WIDEO]

Przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS nad Polską | fot. czytelnik Kacper

Dziś wieczorem nad Polską była widoczna Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Przelot ISS był widoczny zaledwie przez kilka minut. Taka okazja będzie do zaobserwowania jeszcze jutro.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (z ang. International Space Stations) jest pierwszą stacją kosmiczną zbudowaną przy współudziale wielu krajów. Stacja jest na tyle duża, a jej moduły baterii słonecznych odbijają tyle światła słonecznego, że można ją zauważyć z Ziemi jako obiekt poruszający się po niebie.

Właśnie przełom maja i czerwca jest najlepszym momentem, aby oglądać ISS gołym okiem, bowiem stacja kosmiczna przypomina wówczas niezwykle jasną gwiazdę poruszającą się po niebie.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) przeleciała dzisiaj nad naszymi głowami i lśniła jak najjaśniejsza gwiazda. Zobacz nagranie czytelnika Kacpra.

Czy można przewidzieć, kiedy dokładnie nastąpi przelot? Wystarczy wejść na stronę isstracker.pl, która pokazuje przeloty satelitów. Kolejny taki przelot nad Polskim niebem będzie do zaobserwowania już jutro (piątek, 23 marca) od godz. 20:09 do 20:12.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna posiada masę 417 ton. Porusza się po orbicie na wysokości 400 km z prędkością osiągającą ok. 28 tys. km/h. Jej załoga liczy obecnie sześciu członków. Pierwsze moduły stacji zostały wyniesione na orbitę i połączone ze sobą w 1998 roku. Pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w roku 2000.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.