Miasto zawiesza działalność Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Lwowskiej

Obsługa obywateli Ukrainy w Lublinie
Obsługa obywateli Ukrainy w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Miasto zawiesza działalność Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Lwowskiej. Wynika to ze zmniejszonego zainteresowania usługami administracyjnymi ze strony obywateli Ukrainy.

Zmiany w obsłudze obywateli Ukrainy

Do dyspozycji ukraińskich obywateli pozostaje Centrum Pomocy Obywateli Ukrainy przy ul. Zemborzyckiej 88. Centrum będzie pracować na dotychczasowych zasadach, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15.

W punkcie świadczona jest kompleksowa obsługa administracyjna uchodźców, znajduje się tam 6 stanowisk do nadawania numeru PESEL, 4 stanowiska Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz 2 stanowiska Miejskiego Urzędu Pracy.

Przy załatwianiu spraw urzędowych obywatele Ukrainy mogą skorzystać z pomocy ukraińsko- i rosyjskojęzycznych tłumaczy. Punkt wyposażony jest także w kącik dla dzieci oraz miejsce dla matki z dzieckiem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.