Miasto zaprasza na spotkanie dotyczące profilaktyki nowotworów skóry. Podczas spotkania będzie można się przebadać

Znamię skórne na szyi
Znamię skórne na szyi | fot. Pexells

Miasto Lublin zaprasza seniorów oraz reprezentantów organizacji działających na rzecz osób starszych do udziału w spotkaniu poświęconym profilaktyce nowotworów skóry. Wydarzenie odbędzie się w nadchodzący poniedziałek, 20 listopada, mając na celu omówienie metod zapobiegania chorobom skórnym.

Spotkanie z lekarzem praktykiem – dermatologiem/wenerologiem

Gospodarzem wydarzenia będzie, lekarz, praktyk. Osoba, która wiele różnych znamion skórnych widziała, przebadała i wyleczyła. Dlatego to spotkanie jest tak cenne, bo będzie można porozmawiać o tym co nas trapi i rozmówić się w kwestii dalszej profilaktyki. I co najważniejsze przebadać.

Dr. Adam Borzęcki, specjalista dermatologii i wenerologii, Praktykuje dermatochirurgię, laseroterapię i specjalizuje się w usuwaniu zmian skórnych. Jest autorem wielu naukowych publikacji, prowadzi szkolenia dla lekarzy z całej Polski i oferuje badania dermatoskopowe znamion i zmian skórnych podczas spotkania.

Dłonie seniorów
Profilaktyka i diagnostyka nowotworów skóry | fot. Miasto Lublin

– Istnieje społeczna potrzeba zwiększania świadomości i wiedzy na temat chorób nowotworowych, w tym skóry, zwłaszcza u osób starszych. Rak skóry to najczęstszy nowotwór złośliwy, a zachorowalność na niego wzrasta o około 10-15% rocznie, przy czym chorobę zazwyczaj diagnozuje się u osób po 80. roku życia. Mam nadzieję, że tego rodzaju spotkania zachęcą jak największą liczbę najstarszych mieszkanek i mieszkańców Lublina do świadomej profilaktyki w zakresie kontroli swojego zdrowia, poszerzą wiedzę o diagnostyce i leczeniu, a tym samym przyczynią się do zahamowania wzrastającej z roku na rok częstości zachorowań – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. 

Kiedy odbywa się spotkanie „Profilaktyka i diagnostyka nowotworów skóry u seniorów” w Lublinie?

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (20 listopada) w godz. 14.00-16.00 w Arche Hotel Lublin, ul. Zamojska 30. 

Telefon kontaktowy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Ze względów organizacyjnych wszystkie osoby zainteresowane udziałem prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności do piątku (17 listopada) do godz. 14.00 pod numerem telefonu: tel. 81 466 20 64 . Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.