Miasto wybrało wykonawcę skateparku na Rusałce. Zobacz, jak będzie wyglądał

Tak ma wyglądać skatepark na Rusałce | wizualizacja

W środę wyłoniono wykonawcę budowy skateparku, który będzie mieścił się przy ul. Rusałki w Lublinie. Miasto dołożyło brakujące pieniądze, w przyszłym tygodniu podpiszą umowę.

W przetargu na realizację budowy skateparku przy ul. Rusałki stanęły trzy firmy, których oferty przekroczyły budżet przeznaczony przez miasto na ten cel. Najtańsza była firma 4Skate z Jeleniej Góry, która swoje prace wyceniła na 2 mln 433 tys. zł. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zdecydował, żeby dołożyć brakujące 256 tys. zł do najtańszej oferty.

„Jeśli nie zostaną złożone odwołania od wyników przetargu, to w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą i nastąpi procedura przekazywania budowy wykonawcy” – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Czytaj: W Lublinie powstanie skatepark z prawdziwego zdarzenia

Co znajdziemy w skateparku na Rusałce?

Zakres projektu skateparku obejmuje budowę boiska do streetballu i skateparku z urządzeniami terenowymi, oświetleniem i monitoringiem oraz obiektami małej architektury. Budowa skateparku obejmuje wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami. Teren skateparku ma dostęp do drogi publicznej – ulicy Rusałka – poprzez istniejący zjazd.

„Zaprojektowana została płyta skateparku o nieregularnym kształcie. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Projekt przewiduje utwardzenie nawierzchni w formie płyty żelbetowej oraz monolitycznych przeszkód przystosowanych do jazdy po nich na rolkach i deskorolkach. Płyta posiada stały spadek co ułatwia zachowanie płynności jazdy oraz umożliwia odprowadzenie wód opadowych na teren nieutwardzony. Z zagłębionej przeszkody -bowl- woda będzie odprowadzana do kanalizacji deszczowej.

W południowej części terenu zaprojektowane jest boisko do streetballu kompozycyjnie połączone ze skateparkiem. Obiekt będzie dodatkowo wyposażony w stojaki na rowery oraz kosz do koszykówki.

Projekt przewiduje demontaż istniejącego ogrodzenia, dwóch słupów stalowych oraz istniejącej na fragmencie terenu nawierzchni asfaltowej. Powierzchnia terenu objętego projektem – 3 864 m2; powierzchnia płyty skateparku – 1 150 m2; powierzchnia boiska do streetballu – 347 m2.

Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2019 roku.

Tak ma wyglądać skatepark na Rusałce | wizualizacja

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.