Lublin: Powstanie skatepark z prawdziwego zdarzenia. Ratusz szuka wykonawcy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na budowę boiska do streetballu i skateparku z prawdziwego zdarzenia. Jest to zaległy (zwycięski) projekt, który wygrał w 2015 r. w budżecie obywatelskim.

Przypomnijmy, że budowa skateparku powstaje w ramach zwycięskiego projektu D-31, który zdobył 4250 głosów w drugiej edycji budżetu obywatelskiego Lublina jesienią 2015 roku. To jeden z pechowych projektów, którego realizacja przedłużyła się o 4 lata. Nasuwa się pytanie: dlaczego?

Początkowo poszło o jedną z działek miasta, która miała podlegać zwrotowi. Jak się później okazało, nie było zgodny na realizację tej inwestycji w tym miejscu, więc ratusz zaczął szukać innej działki, i taką udało się znaleźć przy tej samej ulicy.

Kolejnym krokiem było znalezienie firmy, która zaprojektuje taki obiekt. Wybrano krakowską pracownię Modus mającą już doświadczenie w tego typu obiektach. Firma odpowiada za projekt m.in. skateparku w Rzeszowie.

Prace projektowe rozpoczęły się pod koniec 2017 r. i zajęły pracowni blisko pół roku. Po uzgodnieniu projektu z różnymi środowiskami, które mają korzystać z tego obiektu, przyszedł czas na realizację.

„Z uwagi na tak późne zakończenie prac projektowych zapadła decyzja, aby nie zabezpieczać bezpośrednio w budżecie miasta środków na realizację projektu w 2018 roku” – wyjaśniała Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Ratusz obiecał, że zabezpieczy środki w budżecie miasta na rok 2019. W środę, 5 lutego w biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Lublin znalazła się informacja o ogłoszonym przetargu na budowę boiska do streetballu i skateparku przy ul. Rusałka.

Co znajdziemy w skateparku na Rusałce?

Zakres projektu skateparku obejmuje budowę boiska do streetballu i skateparku z urządzeniami terenowymi, oświetleniem i monitoringiem oraz obiektami małej architektury. Budowa skateparku obejmuje wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami. Teren skateparku ma dostęp do drogi publicznej – ulicy Rusałka – poprzez istniejący zjazd.

„Zaprojektowana została płyta skateparku o nieregularnym kształcie. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Projekt przewiduje utwardzenie nawierzchni w formie płyty żelbetowej oraz monolitycznych przeszkód przystosowanych do jazdy po nich na rolkach i deskorolkach. Płyta posiada stały spadek co ułatwia zachowanie płynności jazdy oraz umożliwia odprowadzenie wód opadowych na teren nieutwardzony. Z zagłębionej przeszkody -bowl- woda będzie odprowadzana do kanalizacji deszczowej.

W południowej części terenu zaprojektowane jest boisko do streetballu kompozycyjnie połączone ze skateparkiem. Obiekt będzie dodatkowo wyposażony w stojaki na rowery oraz kosz do koszykówki.

Projekt przewiduje demontaż istniejącego ogrodzenia, dwóch słupów stalowych oraz istniejącej na fragmencie terenu nawierzchni asfaltowej. Powierzchnia terenu objętego projektem – 3 864 m2; powierzchnia płyty skateparku – 1 150 m2; powierzchnia boiska do streetballu – 347 m2.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 9 miesięcy na jego budowę. W miejskiej kasie na realizację tego zadania zarezerwowano 2,5 mln złotych.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Oby się udało jak najszybciej znaleźć firmę która podejmie się wykonania tego projektu