Miasto wesprze kwotą ponad 2 mln zł inwestycje działkowców z „RODOS”

Rodzinny Ogród Działkowy (ROD Roztocze) przy ul. Roztocze w Lublinie
Rodzinny Ogród Działkowy (ROD Roztocze) przy ul. Roztocze w Lublinie | Urząd Miasta Lublin

Kiedyś ironicznie nazywane Rodos, dziś Rodzinne Ogrody Działkowe wracają do łask. Są znakomitym sposobem na wypoczynek i kontakt z przyrodą. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu mieszkańców Lublina masowo poszukuje działek rekreacyjnych.

„W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania ogródkami działkowymi w Lublinie. Sytuacja epidemiczna nasiliła ten proces. Wychodząc naprzeciw potrzebom lubelskich działkowców chcę zapewnić, że wszystkie wnioski o wsparcie inwestycji na terenie lubelskich ogrodów działkowych, jakie wpłynęły do urzędu, zostaną zrealizowane” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach konkursu ogłoszonego przez prezydenta działkowcy wystąpili o wsparcie 37 inwestycji na terenie 25 lubelskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. ROD-y złożyły wnioski na nieco ponad dwa miliony złotych, a miasto pierwotnie zarezerwowało na ten cel kwotę 1 mln zł.

Analiza projektów wskazała konieczność przeprowadzenia wskazanych inwestycji. Z tego powodu prezydent wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta Lublin o zgodę na zrealizowanie wszystkich potrzeb działkowców i wpisanie brakującej kwoty w wysokości blisko 1,1 mln zł do Wieloletniej Prognozy Finansowej na rok 2021.

Zwiększenie kwoty i wpisanie jej do WPF umożliwi realizację wszystkich złożonych wniosków w cyklu dwuletnim. Z każdym z ROD Miasto podpisze umowę, która doprecyzuje harmonogram realizacji wniosków. W Lublinie jest ponad 10 tysięcy rodzinnych ogrodów działkowych. Najstarsze mają blisko 90 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.