Miasto szuka firmy, która zajmie się obsługą fontann na Placu Litewskim i w Parku Ludowym

Fontanna multimedialna na placu Litewskim
Fontanna multimedialna na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Miasto szuka firmy, która przez najbliższe 2,5 roku zajmie się obsługą fontann na Placu Litewskim i w Parku Ludowym w Lublinie. Zakres zamówienia obejmuje m.in. codzienne utrzymanie, obsługę pokazów multimedialnych, oraz przygotowanie fontann do przerwy zimowej.

Utrzymanie miejskich fontann w Lublinie

Obecna umowa na utrzymanie fontanna na Placu Litewskim i w Parku Ludowym warta ponad 3,5 mln zł z firmą Watersystem z podwarszawskiego Zakrętu obowiązuje do 15 czerwca. Teraz miasto szuka firmy, która będzie opiekować się fontannami od 16 czerwca przez kolejne 2,5 roku. Kolejny sezon fontann ruszy w drugiej połowie kwietnia.

Do zadań wykonawcy w zakresie utrzymania i obsługi zespołu fontann multimedialnych na Placu Litewskim będzie należało m.in. utrzymanie i obsługę codzienną fontann w okresie letnim i przerwie zimowej, obsługę pokazów multimedialnych, przygotowanie fontann do przerwy zimowej i całodobowa ochrona obiektu.

W dydaktycznym ogrodzie wodnym w Parku Ludowym zamówienie obejmuje utrzymanie fontann i ich obsługę wraz z pomieszczeniami technicznymi i wyposażeniem technologicznym, zarówno w okresie letnim, jak i w czasie przerwy zimowej lub podczas dłuższego postoju.

Od 2017 roku spółka Watersystem za utrzymanie fontann i przygotowanie pokazów z miejskich przetargów zarobiła ponad 7,2 mln zł. Przypomnijmy, że wartość zespołu fontann na Placu Litewskim to 20 mln zł.

Zdroje i poidełka

Miasto Lublin szuka również firmy, które przez najbliższe 2,5 roku zajmie się utrzymaniem miejskich zdrojów i poidełek oraz punktów szybkiego napełniania. Obowiązująca obecnie umowa z MPWiK na utrzymanie zdrojów wody pitnej kończy się w kwietniu.

Nowe zamówienie będzie obejmowało kontrolę, bieżące utrzymanie i remonty łącznie 85 zdrojów, 17 poidełek i 4 punktów szybkiego napełniania, w tym pompowanie wody, czyszczenie studni i misek – poidełek, dokonywanie napraw, w tym wymianę uszczelek, rączek i innych elementów. Dodatkowo w zakresie poidełek, zamówienie będzie obejmowało dezynfekcję wylewek – dwa razy w tygodniu i jakościowe badanie wody wykonywane raz w miesiącu.

Zdroje miejskie to ogólnodostępne źródła wody do picia, natomiast ujęcia, które umożliwiają korzystanie z wody bez konieczności używania naczyń to poidełka. Na terenie Lublina dostępnych jest 17 poidełek z kranem. Zazwyczaj znajdują się w miejscach uczęszczanych turystycznie. Największa liczba tego typu ujęć, bo aż 8 znalazło się w Parku Ludowym po rewitalizacji. Oprócz tego poidełka zlokalizowane są przy ulicach: Chmielarczyka, Krężnickiej, Zesłańców Sybiru, Lipowej oraz pl. Łokietka (studnia obok Bramy Krakowskiej) i dwa na Placu Litewskim, w tym jeden przy pomniku Unii Lubelskiej. Najbardziej znanym poidełkiem w Lublinie jest koziołek przy ul. Wróblewskiego 2.

Z kolei punkty szybkiego napełniania to zestawy dwóch hydrantów o dużym przepływie służące do jak najszybszego napełnienia wozów strażackich uczestniczących w akcjach gaśniczych. Te w Lublinie zlokalizowane są przy ulicach: Jana Pawła II, Puławskiej Andersa i al. Witosa. Wraz z wiosną zostaną uruchomione wszystkie poidełka, które w związku z porą zimową zostały wyłączone z użytkowania. Z kolei zdroje wody pitnej zapewniające wodę dla mieszkańców nieposiadających przyłączy wodociągowych funkcjonują przez cały rok.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.