Miasto światła. Pokazy kolorowych iluminacji na Krakowskim Przedmieściu

Miasto światła. Pokazy kolorowych iluminacji na Krakowskim Przedmieściu - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Już 2 sierpnia lubelski deptak rozbłyśnie feerią barw. O godz. 21.30 zobaczymy efekty pracy uczestników projektu „Miasto światła”.

Nierzadko zwracamy uwagę na rolę oświetlenia w naszym życiu dopiero w momencie, gdy go zabraknie. Niewielu z nas zastanawia się nad wpływem otaczającego nas światła i jego rolą w funkcjonowaniu miasta. Odpowiednie wykorzystanie światła może nie tylko poprawić atrakcyjność przestrzeni publicznej, ale i modyfikować jej funkcję, czy wpłynąć na zmianę zachowań ludzi, eliminując niepożądane zachowania poprzez doświetlenie ciemnych i niebezpiecznych miejsc.

Kolorowe iluminacje na budynkach to wizytówka corocznego wydarzenia jakim jest Carnaval Sztukmistrzów. Wtedy zupełnie inaczej wygląda Lublin nocą, gdy w odpowiedni sposób podświetli się kamienice.

FB_IMG_1468876305031Wkrótce deptak na Krakowskim Przedmieściu całkowicie zmieni swoje oblicze. To nie efekt remontów, a projektu „Miasto Światła”. Kamienice znajdujące się na deptaku zostaną oświetlone wyjątkowymi iluminacjami.

Pokaz iluminacji wybranych kamienic na Krakowskim Przedmieściu 2 sierpnia będzie można oglądać od 21.30 do 24.00.

Projekt „Miasto Światła” organizowany jest przez Philips Lighting oraz Pracownię Miejską pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.