Miasto światła. Pokazy kolorowych iluminacji na Krakowskim Przedmieściu

Już 2 sierpnia lubelski deptak rozbłyśnie feerią barw. O godz. 21.30 zobaczymy efekty pracy uczestników projektu „Miasto światła”.

Nierzadko zwracamy uwagę na rolę oświetlenia w naszym życiu dopiero w momencie, gdy go zabraknie. Niewielu z nas zastanawia się nad wpływem otaczającego nas światła i jego rolą w funkcjonowaniu miasta. Odpowiednie wykorzystanie światła może nie tylko poprawić atrakcyjność przestrzeni publicznej, ale i modyfikować jej funkcję, czy wpłynąć na zmianę zachowań ludzi, eliminując niepożądane zachowania poprzez doświetlenie ciemnych i niebezpiecznych miejsc.

Kolorowe iluminacje na budynkach to wizytówka corocznego wydarzenia jakim jest Carnaval Sztukmistrzów. Wtedy zupełnie inaczej wygląda Lublin nocą, gdy w odpowiedni sposób podświetli się kamienice.

FB_IMG_1468876305031Wkrótce deptak na Krakowskim Przedmieściu całkowicie zmieni swoje oblicze. To nie efekt remontów, a projektu „Miasto Światła”. Kamienice znajdujące się na deptaku zostaną oświetlone wyjątkowymi iluminacjami.

Pokaz iluminacji wybranych kamienic na Krakowskim Przedmieściu 2 sierpnia będzie można oglądać od 21.30 do 24.00.

Projekt „Miasto Światła” organizowany jest przez Philips Lighting oraz Pracownię Miejską pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.