Miasto kupi 75 ha terenu górek czechowskich za 1,23 zł. Podpisano przedwstępną umowę z ich właścicielem

8
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe

W poniedziałek Miasto Lublin podpisało przedwstępną umowę kupna 75 ha terenu górek czechowskich z ich właścicielem spółką TBV Investment. Ma tam powstać park naturalistyczny dla mieszkańców.

Za nami pierwszy krok do stworzenia parku naturalistycznego na górkach czechowskich. Miasto podpisało wczoraj umowę przedwstępną z właścicielem terenu, dzięki której Lublin przejmie ok. 75 ha terenu, na którym obecny właściciel stworzy park dostępny dla wszystkich mieszkańców” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Zgodnie z zapisami umowy przedwstępnej, w formie aktu notarialnego, spółka TBV Investment zobowiązała się do sprzedaży 77 ha górek czechowskich (pod park naturalistyczny – przyp. red.) w zamian za zatwierdzenie przez Radę Miasta nowego studium przestrzennego.

Umowa sprzedaży ma być zawarta do dnia 30 września 2019 roku. Gmina wyrazi zgodę na dysponowanie przez obecnego właściciela terenem na cele budowlane w związku z zobowiązaniem spółki do urządzenia parku” – dodaje Duma.

Budową parku ma zająć się właściciel terenu, który na ten cel ma wydać co najmniej 10 mln zł, a następnie sprzedać miasto za kwotę 1,23 zł. Za niedotrzymanie tych warunków spółce TBV Investment będą grozić kary w wysokości 137 mln zł. Park ma być gotowy do końca 2020 r.

Przypomnijmy, że przygotowane studium zezwala deweloperowi na zabudowę ok. 25 procent terenu (ok. 25 ha dawnego poligonu). Zabudowane zostaną dwie wysoczyzny: od strony ul. Poligonowej oraz jedna od strony ul. Koncertowej.


Czytaj także: Prezydent za częściową zabudową górek czechowskich. Wkrótce mogą stanąć tam bloki

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kurde mam 100 h chciałbym postawić osiedle ale może pan tylko na 20 h myśle sobie hmm 20 h pod zabudowę ale podatków muszę płacić za 100 h przypal muszę znaleźć idiotów którzy odkupią to co niepotrzebne po co płacić jakieś podatki wyleje kawałek chodnika wsadzę 2 mln napisze ze 10 niech się bida wścieka hehe tak inteligentni ludzie robią biznes ale tym samym bezmózgi ratusz wmawia miastu ze dostają coś za darmo miasto przez najbliższe 20 lat dołoży do tego parku 40 mln lekkim h… tak czy inaczej nie ma nic za darmo jeżeli ktoś ci coś daje za free pamietaj ze pewnie nie jest nic wart w obecnej sytuacji deweloper płaciłby podatek w milionach za park w mieście żeby tego nie robić odda go miastu za free a miasto będzie płacić 3 mln rocznie za utrzymanie hehe