Miał kategoryczny zakaz prowadzenia pojazdów. Natknął się na kontrole drogową i zaczął uciekać. Szarżę skończył na słupie

Bmw wypadek Łabunie
Bmw podczas policyjnej ucieczki wypadło z drogi

29 – letni kierujący BMW, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zignorował polecenia policjantów i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki utracił panowanie nad pojazdem i zderzył się ze słupem energetycznym. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także cofnięto jego uprawnienia do kierowania. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Proszę zjechać na pobocze – kontrola drogowa

W sobotę około 21:00 policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach we Wólce Łabuńskiej nakazali kierującemu pojazdem BMW zatrzymanie się w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierowca, młody mężczyzna, najpierw zwolnił, pokazując chęć wypełnienia polecenia, a następnie przyspieszył, ignorując funkcjonariuszy. Z dużą prędkością odjechał w kierunku Łabuń, unikając zatrzymania.

BMW Łabunie wypadek
Bmw podczas policyjnej ucieczki wypadło z drogi

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za BMW

Kierowca samochodu, który zignorował kontrolę drogową zaczął szybko się oddalać. Policjanci podążyli za nim. Ku ich zdziwieniu, świeżo rozpoczęty pościg zakończył się spektakularnym zderzeniem ze słupem energetycznym. Jak się okazało kierujący nim mężczyzna na łuku drogi pojechał prosto, wjechał w skarpę ziemi, następnie w ogrodzenie posesji by na końcu uderzyć w słup linii energetycznej. Kiedy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, zauważyli, że w samochodzie nie było nikogo. W związku z tym rozpoczęli poszukiwania kierującego.

Po wypadku uciekł do domu – policja odwiedziła go w miejscu zamieszkania

Właściciela BMW, który prawdopodobnie prowadził pojazd w trakcie zdarzenia, policjanci odnaleźli w jego miejscu zamieszkania. Dwudziestodziewięcioletni mieszkaniec gminy Komarów – Osada odniósł lekkie obrażenia ciała. Policjanci na tej podstawie powiązali go jako sprawcę zarzucanych mu czynów. Dodatkowo, po weryfikacji jego tożsamości, stwierdzono, że mężczyzna posiada orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia.

bmw w zakręcie pojechało prosto
Bmw podczas policyjnej ucieczki wypadło z drogi

Kierował pod wpływem alkoholu

Co więcej, znajdował się pod wpływem alkoholu. 29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Przed osadzeniem w policyjnym areszcie wykonano z jego udziałem badanie retrospektywne. Wynik badania wskaże stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w czasie zdarzenia.

Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy
Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy | fot. KMP Lublin

Co grozi kierującemu za złamanie sądowego zakazu dot. prowadzenia aut?

Dzisiaj 29-latek usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem po wydaniu decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie również za to, że w celu uniknięcia kontroli nie zastosował się do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu oraz popełnienie innych wykroczeń drogowych.  

Przestępstwo złamania sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Na dwa lata wiezienia sąd może skazać natomiast za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

W wyniku swojego postępowania, 29-latek będzie musiał stawić się przed sądem, aby odpowiedzieć za popełnione przestępstwa i wykroczenia, związane zarówno z nielegalnym prowadzeniem pojazdu, jak i ucieczką przed organami ścigania.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.