Miał być tajwański aktor i piosenkarz, pozostał dług na 160 tys. złotych

tajwan aktor
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci poszukują oszusta, który podał się za tajwańskiego aktora i piosenkarza. Mężczyzna oszukał 30-letnią kobietę z powiatu hrubieszowskiego. Kobieta przelała mu łącznie 160 tys. złotych.

Oszustwo na tajwańskiego aktora i jego złoto

Z ustaleń policji wynika, że 30-latka z powiatu hrubieszowskiego poznała przez internet mężczyznę. Przedstawił się jako tajwański aktor, model oraz piosenkarz. Zaczęli ze sobą korespondować. Mówił kobiecie komplementy, a sam opowiadał o tym, jak pomimo sławy jest zagubiony i samotny.

Kiedy już udało mu się zdobyć zaufanie 30-latki i zbliżyć się do niej, zaczął jej opowiadać o swoich problemach. Mówił, że innym kobietom, które poznawał, zależało tylko na jego pieniądzach, a potem znikały. I że ona jest zupełnie inna niż wszystkie.

Powiedział, że firma w Stanach ma należące do niego kosztowności w postaci złota, biżuterii oraz nagród, które dostawał i musi to wszystko gdzieś bezpiecznie przechować. Uznał, że najbezpieczniej będzie to przechować w Polsce u 30-letniej mieszkanki powiatu hrubieszowskiego.

Paczka z kosztownościami miała być przechowana u 30-latki do czasu kiedy on przyleci do Polski i odbierze ją od niej osobiście. Był tylko jeden kłopot. Kobieta musiała za tą paczkę zapłacić. On oczywiście miał jej te pieniądze zwrócić.

Kobieta wierząc w to, wzięła trzykrotnie pożyczkę w bankach i wpłacała na podane konto kolejne sumy pieniędzy. Mężczyzna twierdził, że odda jej wszystko co do grosza, spłaci zaciągnięte przez nią długi i zabierze ją do Tajwanu.

Po trzeciej wpłacie kobieta zaczęła się orientować, że poznany ideał może być jednak naciągaczem. Zgłosiła sprawę do prokuratury oraz na policję. 30-latka straciła łącznie 160 tysięcy złotych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tę kobietę może tłumaczyć jedynie jakieś zaburzenie osobowości, upośledzenie umysłowe, albo choroba psychiczna odbierająca krytycyzm względem rzeczywistości.