Mężczyzna wciągnięty przez prasę rolniczą do belowania słomy

Ciągnik z prasą rolniczą do belowania słomy
Fot. KPP Parczew

Do tragicznego wypadku w rolnictwie doszło wczoraj w miejscowości Bednarzówka w powiecie parczewskim. 51-letni właściciel gospodarstwa został wciągnięty przez prasę rolniczą do belowania słomy. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

Parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku przy pracy w rolnictwie, do którego doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Bednarzówka.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51 -letni właściciel gospodarstwa, wykonywał prace polowe na swojej łące polegające na belowaniu siana. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn został wciągnięty do pracującej maszyny. 51-latek na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Decyzją Prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych.

W związku z rozpoczętym sezonem prac polowych apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas przygotowywania i korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć, stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych — komentuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.