Mężczyzna groził nożem pozbawienia życia. Został aresztowany za znęcanie się nad żoną

72-latek aresztowany przez policję
Fot. KMP Chełm

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 72-latka. Mężczyzna blisko od 3 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Używał wobec niej gazu łzawiącego i z nożem w ręku groził pozbawieniem życia.

72-latek znęcał się nad żoną

Policjanci z posterunku w Sawinie podczas interwencji domowej zatrzymali 72-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze ustalili, że będąc pod działaniem alkoholu, od blisko 3 lat znęca się nad żoną, stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną.

W dniu zatrzymania używał wobec niej gazu łzawiącego i popychał. We wcześniejszym okresie z nożem w ręku groził jej też pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną. Był już notowany za wcześniejsze przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności — przekazała komisarz Ewa Czyż

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.