Metodą na „policjanta” wyłudził ponad 280 tys. zł

Metodą na „policjanta” wyłudził ponad 280 tys. zł - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
zdjęcie ilustracji: policja.pl

Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który wyłudzał pieniądze metodą na tzw. policjanta”. Od maja do 17 czerwca b.r. mężczyzna oszukał w ten sposób 8 mieszkańców miasta na łączną kwotę ponad 280 tys. zł.

Jak ustalili policjanci, 40-latek odbierał pieniądze od starszych mieszkańców miasta, którzy byli przekonani, że pomagają w rozbiciu grupy przestępczej. W kilku przypadkach, instruowani wcześniej przez telefon pokrzywdzeni udawali się do placówek bankowych, skąd pobierali oszczędności. Gotówkę przekazywali w dalszej kolejności rzekomemu funkcjonariuszowi. W jednym z przypadków, osoba poszkodowana straciła aż 100 tys. złotych.

W wyniku przestępczego procederu z  udziałem 40-latka, w okresie od maja do 17 czerwca oszukanych zostało łącznie 8 osób. Kwota wyłudzonych od nich pieniędzy szacowana jest na ponad 280 tys. złotych.

Zatrzymany 40-latek to wielokrotnie karany recydywista, za kratkami spędził ostatnio 8 lat. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Uwaga!

Oszustwo na funkcjonariusza to ostatnio jedna z typowych metod stosowana przez przestępców wyłudzających pieniądze od starszych osób. Osoby pokrzywdzone przekazują rzekomym funkcjonariuszom pieniądze sądząc, że same uczestniczą w akcji wymierzonej przeciwko oszustom i  tym samym pomagają Policji. Tak też było w przypadku zatrzymanego wczoraj 40-latka, który jako rzekomy funkcjonariusz gotówkę odbierał od mieszkańców Lublina.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.