Mecze PGE Ekstraligi bez udziału kibiców. Co z karnetami Speed Car Motoru Lublin?

speed car motor lublin car gwarant start gniezno żużel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Na 12 czerwca wyznaczono rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi. Kibice czarnego sportu będą kibicować drużynom przed ekranami telewizorów, ponieważ mecze odbędą się bez udziału kibiców.

PGE Ekstraliga opublikowała nowy terminarz na sezon 2020, który wystartuje 12 czerwca. W pierwszej kolejce, zaplanowanej na 12-14 czerwca, pojadą: WTS Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin, Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz, Stal Gorzów Wielkopolski – Fogo Unia Leszno, ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra.

1runda PGEE2020
Nowy terminarz żużlowej PGE Ekstraligi 2020

Od 8 maja zaplanowano początek czternastodniowej kwarantanny dla wszystkich zawodników, którzy przebywają aktualnie poza granicami Polski. Wszyscy zawodnicy przebywający w Polsce oraz ich teamy zostaną zobowiązani do zminimalizowania aktywności poza domem, celem ochrony swojego zdrowia.

Po zakończeniu kwarantanny, ale nie wcześniej niż 23 maja wymienione osoby oraz osoby funkcyjne na zawodach PGE Ekstraligi, których imienne listy kluby przedstawią wkrótce PGE Ekstralidze, przejdą obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19. Testy przejdą również osoby funkcyjne z ramienia PZM, a więc sędziowie i komisarze torów.

Zakładając negatywne wyniki testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób wymienionych, treningi indywidualne i drużynowe w klubach PGE Ekstraligi rozpoczną się nie wcześniej niż 29 maja i potrwają do czasu rozpoczęcia rozgrywek, który wynika z nowego terminarza PGE Ekstraligi.

Dodatkowo każdego dnia, do zakończenia rozgrywek lub odwołania stanu epidemii wszyscy uczestnicy meczów, w tym zawodnicy i ich teamy będą zobligowani do monitorowania stanu swojego zdrowia, poprzez specjalny formularz. Temperatura będzie również mierzona każdej osobie wchodzącej na obiekt przed meczami i treningami – w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego PGE Ekstraligi.

W ramach rozgrywek wprowadzonych będzie szereg zmian organizacyjnych. Przed zawodami nie odbędzie się m.in. kontrola techniczna, zawieszono również wprowadzenie systemu telemetrii, zmniejszono liczbę wirażowych, nie będzie tradycyjnej prezentacji. Planowane są podziały na strefy w ramach każdego obiektu w PGE Ekstralidze: wieżyczka, park maszyn, płyta, park techniczny, zewnętrzna strefa stadionu. W każdej z nich będzie mogła przebywać określona – stała – liczba osób.

Mecze żużlowe bez udziału kibiców

Tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze odbywał będzie się bez udziału publiczności na trybunach do czasu odwołania zakazu imprez masowych przez właściwe ku temu organy administracji państwowej. Wszystkie mecze będą transmitowane przez nSport+ i ELEVEN SPORTS. Zakończenie rozgrywek planowane jest na 11 października.

Co z zakupionymi karnetami PGE Ekstraligi?

Kibice Speed Car Motoru Lublin, którzy zakupili karnety na cały sezon 2020, pytają co mają zrobić ze swoimi karnetami, ponieważ do czasu odwołania zakazu organizacji imprez masowych nie będę mogli zasiąść na trybunach stadionu przy Al. Zygmuntowskich z powodu epidemii koronawirusa. Do sprawy postanowił odnieść się zarząd klubu, który wydał oświadczenie.

„Finalnie, po długich rozmowach z władzami PGE Ekstraligi, Zarządami Klubów, a także zawodnikami, w związku z decyzją władz państwowych 12 czerwca nadejdzie wznowienie nadchodzącego sezonu. Przygotowaliśmy 3 warianty dla osób, które zakupiły karnet na tegoroczne mecze domowe Motoru Lublin” – czytamy w oświadczeniu.

Pierwszym wariantem dotyczącym zakupionego karnetu jest jego przeniesienie wraz z posiadanym już miejscem na kolejny sezon. W wyżej wymienionym przypadku, nie należy podejmować żadnych kolejnych kroków – karnet automatycznie zostanie przeniesiony na rok 2021.

Drugi wariant polega na otrzymaniu w zamian za zakupiony karnet (nie dotyczy karnetów dziecięcych) oficjalnej bluzy teamowej 2020, która nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży oraz otrzymaniu 10% rabatu wraz z pierwokupem karnetu na to samo miejsce w sezonie 2021.

„W celu otrzymania wyżej wymienionych świadczeń, serdecznie prosimy o wiadomość mailową na adres [email protected], która będzie zawierać w określonej kolejności – numer karnetu, nazwisko, imię oraz adres do wysyłki i rozmiar bluzy która zostanie dostarczona do Państwa w tym sezonie” – wyjaśniają przedstawiciele klubu.

Trzecią opcją jest całościowy zwrot pieniędzy za zakupione karnety. W celu jego otrzymania, klub prosi o kontakt z platformą sprzedażową eventim.pl za pomocą formularza, znajdującego się pod linkiem.

Przypomnijmy, że karnet normalny kosztował 320 zł, karnet ulgowy 250 zł, a karnet dziecięcy 70 zł. Ponadto w sprzedaży były karnety na trybunę główną w cenie 690 zł. CZYTAJ TAKŻE: Skandal z karnetami na mecze Speed Car Motoru Lublin. Karnety dostępne u koników z ogromną przebitką!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.