McDonalds wprowadza do oferty roślinne nuggetsy McPlant Nuggets z Beyond Meat

Roślinne nuggetsy McPlant Nuggets w McDonalds
Roślinne nuggetsy McPlant Nuggets w McDonalds | fot. Adobe Stock

McDonalds rozszerza swoją linię McPlant o kolejny produkt Beyond Meat. Chodzi o McPlant Nuggets na bazie roślin. Na razie roślinne nuggetsy zadebiutowały w Niemczech. Wielu klientów szuka informacji, kiedy McPlant trafi do polskich restauracji McDonalds.

McDonalds i Beyond Meat współpracują ze sobą od 2019 r., kiedy to podpisały trzyletnią umowę, dzięki której Beyond Meat stanie się preferowanym dostawcą roślinnej alternatywy mięsa dla linii produktów McPlant.

McPlant Nuggets

McDonalds ogłosił, że od 22 lutego 2023 r. we wszystkich 1400 restauracjach sieci w Niemczech będą dostępne w ofercie roślinne nuggetsy. McPlant Nuggets są alternatywą dla popularnych Chicken McNuggets pod względem smaku. McPlant Nuggets można zamówić po 6, 9 i 20 sztuk.

Z czego są zrobione roślinne nuggetsy McPlant Nuggets?

McPlant Nuggets są zrobione z grochu, kukurydzy i pszenicy z ciastem w tempurze – to drugi produkt, który McDonalds opracował wspólnie z Beyond Meat. Pierwszym był burger McPlant, który jest obecnie stałym elementem menu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii i Holandii. W styczniu 2023 r. McDonalds wprowadził burgera Double McPlant w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

McPlant Nuggets – kiedy w Polsce

Rzecznik McDonalds powiedział, że przyszłość opcji bezmięsnej w innych krajach zależy od tego, jak dobrze sobie poradzą w Niemczech. Klienci europejscy są generalnie bardziej otwarci na produkty mięsne pochodzenia roślinnego McDonalds niż klienci ze Stanów Zjednoczonych.

McPlant Nuggets – wartości odżywcze

Wartości odżywcze na 100 gIlość
Kalorie305 kcal
Tłuszcz17 g
Kwasy tłuszczowe nasycone1,9 g
Węglowodany20 g
Cukry1,6 g
Błonnik3,7 g
Białko15 g
Sól1,6 g

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.