McDonalds testuje nowe rozwiązanie. Czy to koniec papierowych słomek?

McCafe McDonalds
McCafe McDonalds | fot. planet_fox / pixabay.com

Czy papierowe słomki w McDonalds wkrótce staną się przeszłością? Największa sieć restauracji typu fast food testuje właśnie pokrywki do napojów, które nie wymagają słomek. To rozwiązanie możemy kojarzyć z kubków oferowanych przy kawach.

McDonalds patrzy w przyszłość bez słomki

Dni słomki McDonalds mogą być policzone. Gigant burgerowy testuje na wybranych rynkach w USA pokrywkę bez słomki, która umożliwia konsumentom picie zimnych napojów bez rozlewania lub używania słomki.

Zmiana następuje po tym, jak McDonalds zaczął wycofywać plastikowe słomki na rzecz papierowych w sierpniu 2019 r., co spotkało się z reakcją i krytyką ze strony konsumentów.

Nowe wieczko McDonalds ma wypustkę, która utrzymuje górną część zamkniętą na czas transportu. Kiedy ta zakładka jest pociągnięta, odsłania otwór w kształcie półksiężyca, ułatwiający picie zimnego napoju.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w polskich restauracjach McDonalds, lecz jest wykorzystywane przy serwowaniu napojów gorących np. kaw. Każdy z tych napoi jest przykrywany właśnie takim wieczkiem, które uniemożliwia rozlanie się gorącego napoju.

Dla franczyzobiorców nowe wieczka obniżą koszty i zmniejszą liczbę artykułów, które pracownicy muszą wydawać wraz z zamówieniami.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.