Matura 2022 z polskiego wyciekła? Internauci od rana szukali informacji o cierpieniu w Dziadach

"Cierpienie Dziady" w wyszukiwarce Google przed egzaminem maturalnym z języka polskiego 2022
"Cierpienie Dziady" w wyszukiwarce Google przed egzaminem maturalnym z języka polskiego 2022 | Google Trends

Matura 2022 z języka polskiego mogła wyciec do sieci na kilka godziny przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego. Internauci szukali informacji o motywie cierpienia w III cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Wyciek matury 2022 z polskiego

Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, do egzaminu maturalnego 2022 z języka polskiego podeszło dziś 289 300 tegorocznych absolwentów oraz około 5 480 absolwentów z lat ubiegłych. W tym roku maturzyści wybierają spośród 3 tematów: 2 rozprawki i interpretacja wiersza.

Wzorem lat ubiegłych maturzyści rozpoczęli poszukiwania tegorocznych przecieków maturalnych z języka polskiego. O tym można było się przekonać w środę 4 maja w pierwszy dzień matur 2022.

Chociaż oficjalnie do arkuszy maturalnych nikt nie miał dostępu, to przed maturą z języka polskiego 2022 padło podejrzenie o wycieku arkusza maturalnego, ponieważ na kilka godziny przed egzaminem uczniowie zaczęli szukać w Google odpowiedzi na następujące pytania.

„Cierpienie Dziady” w wynikach Google

Google Trends to strona należąca do wyszukiwarki Google, w której możemy znaleźć najczęściej wyszukiwane tematy w ostatnich godzinach lub dniu. Jednym z takich tematów był motyw cierpienia w Dziadach, który swój „pik” wyszukiwań zaczął notować przed godz. 7 rano.

Internauci poszukiwali też informacji na temat motywu dworku szlacheckiego i świerzopu w książce Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.

Czekamy na udostępnienie arkusza maturalnego z j. polskiego przez CKE.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.