Matura 2021. Od rana alarmy bombowe w szkołach, również w Lublinie

IMG 20190124 103449 resized 20190124 104213992 1
Alarm bombowy w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik

Alarmy bombowe matury 2021. Nieco nerwowo zrobiło się przed wtorkową częścią matur w kilku szkołach w Lublinie. Tamtejsze placówki otrzymały informacje o podłożonych bombach.

Alarmy bombowe w dniu matury

O podłożonych bombach w budynkach szkół zostali poinformowani dyrektorzy kilkunastu szkół średnich, podstawówek i przedszkoli na terenie Lublina. Informacja o podłożonych ładunkach dotarła do szkół średnich z samego rana, w czasie, kiedy rozpoczynały się matury.

Policja spodziewała się alarmów bombowych podczas matur. Oficer prasowy KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski poinformował nas, że informacja o podłożonej bombie to prawdopodobnie wiadomość kaskadowa, ponieważ taką samą treść wiadomości otrzymało wiele placówek oświatowych, co sprawia, że wiarygodność wiadomości jest dość niska.

Policjanci na razie nie mówią o szczegółach. Na szczęście wtorkowe alarmy bombowe w Lublinie okazały się fałszywe i nie przeszkodziły w prawidłowym przebiegu matur z języka polskiego.

Alarmy bombowe matury – gdzie jeszcze?

„Alarmy bombowe matury” – to dziś bardzo często wyszukiwane hasło w Google. Policjanci z województwa lubelskiego interweniowali dziś na terenie każdego powiatu, gdzie dyrektorzy placówek otrzymali rano wiadomości i podłożonych bombach. Interwencje dotyczyły przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niektórych to wyobraźnia ponosi. Czemu pustaki zakłócają i przeszkadzają tym, którzy coś chcą w życiu osiągnąć a nie stać jak żul pod sklepem?