Matka mając ponad trzy promile opiekowała się czwórką dzieci. Najmłodsze trafiło do szpitala

Pijana matka shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ponad 3 promile miała matka opiekująca się czwórką dzieci w wieku od roku do 4 lat. Najmłodsze trafiło do szpitala z podejrzeniem wychłodzenia organizmu, bo dom nie było ogrzewany.

W piątek krasnostawscy policjanci zostali telefonicznie powiadomieni, że w jednym z domów w miejscowości w gminie Gorzków nietrzeźwa matka „opiekuje” się swoimi dziećmi. Fakt ten zgłosił kurator społeczny, który pojechał na miejsce z pracownikiem socjalnym.

Gdy pod wskazany adres przyjechali policjanci, nikt nie otwierał drzwi. Przez okno widać było małe dzieci. Po dłuższym czasie, po uprzedzeniu o możliwości siłowego wejścia, drzwi otworzyła 30-letnia kobieta. Jej stan wskazywał, że jest pod silnym działaniem alkoholu.

„W domu oprócz niej znajdowało się czworo małych dzieci, z których najstarsze miało 4 lata. W pomieszczeniach panował bałagan i było zimno” – relacjonuje Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Widząc stan, w jakim znajdują się dzieci policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Lekarz podjął decyzję o przewiezieniu najmłodszego chłopca do szpitala w związku z podejrzeniem wychłodzenia organizmu.

Badanie alkomatem wykazało, że 30-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że trójka starszych dzieci, w wieku od 5 do 8 lat, była w tym czasie w przedszkolu i szkole.

O sprawie powiadomiony został Sąd Rodzinny decyzją, którego dzieci zostały umieszczone w placówkach opiekuńczych. To on zdecyduje o dalszych losach rodziny. Pijana matka trafiła na izbę wytrzeźwień.

Mundurowi sprawdzają teraz czy swoim zachowaniem kobieta nie naraziła dzieci na utratę zdrowia lub życia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.