Materiały wybuchowe w bloku mieszkalnym w Lubartowie. Ewakuowano mieszkańców

radiowóz policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Lubartowa. W jego mieszkaniu i piwnicy znaleziono znaczne ilości materiałów wybuchowych i zapalników.

We wtorek policjanci z lubartowskiej komendy realizując własne ustalenia przeszukali mieszkanie jednego z mieszkańców Lubartowa przy ul. Powstańców Warszawy. W mieszkaniu i należącej do 38-latka piwnicy funkcjonariusze znaleźli materiały wybuchowe samodziałowe oraz zapalniki samodziałowe.

Mężczyzna przyznał się, że materiały stanowią jego własność. Na miejscu został wezwany również oddział minersko-pirotechniczny SPKP z Lublina, oddziały PSP Lubartów oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Przeprowadzono ewakuację mieszkańców w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas wywożenia materiałów.

Mieszkaniec Lubartowa został zatrzymany. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

68 162934
Materiały wybuchowe z mieszkaniu 38-latka z Lubartowa | fot. KPP Lubartów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.