Maszt z biało-czerwoną flagą w każdej gminie w Polsce. Premier ogłasza nowy rządowy projekt

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy rządowy projekt. Państwo przekaże pieniądze na zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy muszą tylko zebrać wymaganą ilość podpisów w tej sprawie. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

„Polska flaga należy do wszystkich, symbolizuje naprawdę wiele wartości, w tym najważniejsze – wolność i solidarność. Bądźmy z niej dumni i wywieszajmy ją w całej Polsce. Aby ułatwić to zadanie rząd sfinansuje zakup masztów i flag dla wszystkich gmin, które dołączą do akcji” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Aby wziąć udział w akcji, gmina musi zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu „Pod białą-czerwoną”?

– dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;

– dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;

– dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewiduje się udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.