Maszt Niepodległości w Lublinie na finiszu

IMG 20181105 115050
Budowa Masztu Niepodległości w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dobiega końca budowa 35-metrowego Masztu Niepodległości na rondzie Romana Dmowskiego w Lublinie. Dziś zostanie zainstalowana jego ostatnia część.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych rozpoczną się prace związane z podniesieniem i montażem ostatniej części 35-metrowego masztu – iglicy. To na niej będzie powiewała biało-czerwona flaga o powierzchni 50 mkw. Całość waży 22 tony.

Montaż flagi został zaplanowany na noc z 10 na 11 listopada. Samo „odsłonięcie” i poświęcenie Masztu Niepodległości zostało zaplanowane na dzień 11 listopada. Szczegóły uroczystości nie są jeszcze znane.

Budowa Masztu Niepodległości została sfinansowana przez trzy działające w województwie lubelskim spółki skarbu państwa: Grupę Azoty Puławy, Lubelski Węgiel Bogdanka i PGE Dystrybucja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.