Maszt fotoradaru budzi postrach wśród kierowców. Gwałtownie przed nim hamują

Maszt fotoradaru ustawiony na prywatnej posesji w miejscowości Marianka koło Niedrzwicy Dużej
Maszt fotoradaru ustawiony na prywatnej posesji w miejscowości Marianka koło Niedrzwicy Dużej | fot. czytelnik Marek

W grudniu w miejscowości Marianka stanął fotoradar. Niczyj, bo żadna instytucja się do niego nie przyznaje. Nie pstryka, nie błyska, a swoje robi, bo budzi postrach wśród kierowców.

Fotoradar stanął w miejscowości Marianka przy drodze łączącej Osmolice Pierwsze z Niedrzwicą Dużą. Żadna z instytucji nie przyznaje się do instalacji atrapy fotoradaru przy drodze. Wiadomo, że maszt fotoradaru stoi na prywatnej posesji.

Fotoradar na pierwszy rzut oka wygląda na prawdziwy, ponieważ na żółtej obudowie instalacji tkwi czujne oko obiektywu, powyżej – panel lampy błyskowej dla podkreślenia powagi sytuacji.

Przed fotoradarem na jezdni widać liczne ślady gwałtownego hamowania pojazdów, których kierowcy w ostatniej chwili zauważyli maszt fotoradaru i próbowali zmniejszyć swoją prędkość, gwałtownie wciskając pedał hamulca.

Co ostrożniejsi wypatrzyliby obowiązkowy znak drogowy (D-51), ostrzegający przed fotoradarem, ale nie wypatrzą, bo znaku nie ma. Tego fotoradaru też nie ma. Formalnie nie ma, bo w rzeczywistości stoi i straszy.

Nic dziwnego, ponieważ fotoradar wygląda bardzo realistycznie. Z naszych ustaleń wynika, że jest to oryginalny maszt fotoradaru marki Zurad, lecz bez „wnętrzności”.

Maszt fotoradaru ustawiony na prywatnej posesji w miejscowości Marianka koło Niedrzwicy Dużej
Maszt fotoradaru ustawiony na prywatnej posesji w miejscowości Marianka koło Niedrzwicy Dużej | fot. czytelnik Marek

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. jak mu władza do iedroli to mu się odechce , bo władza zazwyczaj tak postępuje . a prywatnie – brawo ten pan .