Masz problem z niekomfortową protezą zębową?

aldent

Borykasz się z wyjmowanymi uzupełnieniami protetycznymi, jakimi są protezy akrylowe? Bez wątpienia stosowanie protez zębowych jest niekomfortowe, utrudnia codzienne funkcjonowanie i niestety wymusza całkowitą zmianę trybu życia. Głównie wiąże się to ze zmianą Twojej diety. Przede wszystkim powstaje problem z odgryzaniem i miażdżeniem pokarmu.

Pacjenci użytkujący wyjmowane protezy zębowe zmuszeni są jeść miękkie, rozdrobnione i przetworzone pokarmy. Bardzo dużą wadą protez jest ograniczone i zaburzone odczucie smaku. Szczególnie w przypadku protez górnych, przykrywających podniebienie, na którym również znajdują się kubki smakowe. Dlatego dla naszych pacjentów z całkowitym bezzębiem mamy rozwiązanie w postaci leczenia implantologicznego.

Leczenie implantologiczne składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej
Leczenie implantologiczne składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej | fot. Aldent

Mamy dla Ciebie rewolucyjne rozwiązanie

Często u pacjentów zanik kości jest tak znaczący, że nie ma możliwości wprowadzenia implantów standardowych. Dlatego kliniki CSK Aldent, jako nieliczna klinika w Polsce, specjalizujemy się we wprowadzaniu implantów zygomatycznych. U nas każdy pacjent otrzymuje szansę na estetyczny uśmiech z zachowaniem pełnego komfortu i funkcjonalności.

Czym są implanty zygomatyczne?

Implanty zygomatyczne to rewolucyjne rozwiązanie w świecie stomatologii. Ten rodzaj implantów dedykowany jest pacjentom bezzębnym, u których niemożliwe jest uzupełnienie braków zębowych tradycyjnymi implantami. Implanty zygomatyczne wprowadzane są w odcinkach bocznych w okolicę kości jarzmowej. Ich cechą charakterystyczną jest długość, która wynosi od 30 do ponad 50 mm. Wykonane są w całości z tytanu. Jest to materiał kompatybilny i biozgodny z naszym organizmem.

System implantów zygomatycznych skraca czas leczenia chirurgicznego i ogranicza koszty leczenia w przeciwieństwie do standardowych implantów. Nie ma konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur chirurgicznych takich jak przeszczep i regeneracja kości. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Protetykę na implantach zygomatycznych możemy wykonywać natychmiast po ich wprowadzeniu.

Leczenie implantami zygomatycznymi
Leczenie implantami zygomatycznymi | fot. Aldent

W klinikach CSK Aldent zabieg wszczepienia implantów przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany zespół lekarzy chirurgów implantologów. Za pomocą czterech implantów zygomatycznych możemy odbudować cały łuk zębowy.

Najważniejsze zalety implantów zygomatycznych:

  • idealne dla pacjentów, dla których noszenie protez jest nie do zaakceptowania;
  • możliwość wykonania implantów u bezzębnych pacjentów, którym do tej pory odmawiano zabiegu w wyniku zbyt dużego zaniku kości;
  • odbudowa protetyczna za pomocą uzupełnienia stałego niewyjmowanego;
  • odbudowa protetyczna natychmiast po zabiegu;
  • brak konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur chirurgicznych związanych z regeneracją i przeszczepem kości.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.