Masa Krytyczna w Lublinie. Razem dla lepszego połączenia Lublina i Świdnika

Masa Krytyczna w Lublinie. Razem dla lepszego połączenia Lublina i Świdnika - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Lublin i Świdnik połączył wspólny system Lubelskiego Roweru Miejskiego, jednak wciąż nie ma dogodnego połączenia rowerowego pomiędzy miastami. Rowerzyści przypomną o konieczności rowerowego połączenia obu miast.

W ostatni piątek miesiąca o godzinie 18:00 z Placu Teatralnego w Lublinie oraz Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku, jednocześnie wyruszą Lubelska i Świdnicka Masa Krytyczna.

Rowerzyści zwracają uwagę, że choć Lublin i Świdnik połączył wspólny system Lubelskiego Roweru Miejskiego to wciąż nie ma dogodnego połączenia rowerowego pomiędzy tymi miastami.

– Najkrótszą i najmniej ruchliwą drogą jest ulica Dworcowa w Świdniku. Niestety jej stan nie sprzyja bezpiecznej jeździe rowerem. Ulica jest dziurawa jak szwajcarski ser, zalegają na niej luźne kamienie oraz gruz, a po deszczu pojawia się błoto i tworzą się głębokie kałuże. – informują organizatorzy – Fatalny stan Dworcowej to nie tylko problem rowerzystów podróżujących pomiędzy miastami. To także ogromne utrudnienie dla mieszkańców ul. Brzegowej, leżącej w granicach administracyjnych Świdnika. Ci, aby dostać się do centrum swojego miasta muszą jechać przez Lublin.

Trasa przejazdu

Planowana trasa przejazdu z Lublina to Plac Teatralny – Al. Racławickie – Lipowa – Piłsudskiego – Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Doświadczalna – Vetterów – Felin. Grupa za Świdnika przejedzie trasą Plac Konstytucji 3 Maja – Wyszyńskiego – Racławicka – Al. Lotników Polskich – Struga – Dworcowa – Brzegowa.

Obie grupy spotkają się w rejonie skrzyżowania ulic Felin, Rataja oraz Brzegowej. Następnie, wspólnie udadzą się pod Lubelski Ratusz trasą Rataja – Grygowej – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Unii Lubelskiej – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Plac Łokietka.

plakat_sml

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. był ktoś? ile osób było? ciekaw jestem czy uda się to wywalczyć, bo na mojej indianie tę trasę robię przynajmniej 2 razy w tygodniu