Marznące opady niemal w całym kraju. Uwaga na bardzo śliskie drogi i chodniki

pedestrian crossing 202858 1280

Ostrzegamy przed marznącymi opadami deszczu, które wystąpią dzisiaj w dużej części kraju. Na drogach może być bardzo ślisko. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę.

Wiele osób już dziś rozpoczyna wyjazdy do rodziny na święta Bożego Narodzenia. Oprócz korków na kierowców niestety czekają dodatkowe utrudnienia. Nad Polską przemieszcza się front atmosferyczny który wypycha zimne, mroźne masy powietrza na wschód i za którym płynie cieplejsze powietrze polarne.

W związku ze zmianą mas powietrza, z chłodnej na ciepłą, na froncie występują opady deszczu, które marzną przy zetknięciu z wychłodzonym gruntem. W efekcie na drogach będzie bardzo ślisko. Strefa marznących opadów przemieszcza się wolno na wschód, w stronę Lubelszczyzny, Kielecczyzny oraz Śląska Opolskiego i Górnego.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z marznącymi opadami.

– Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. W województwie lubelskim możemy spodziewać się opadów przez cały dzień – mówi Katarzyna Bednarek, IMGW.

Temperatura będzie wahała się od -1 do 1 stopnia Celsjusza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.