Marsz Równości w Lublinie. Znamy datę i trasę przemarszu

tęczowa flaga trzymana przez uczestnika parady
Tęczowa flaga | fot. shutterstock

Trwają przygotowania do pierwszego w Lublinie Marszu Równości. Komitet Organizacyjny wybrał już datę imprezy środowisk LGBT. Przemarsz ulicami Lublina zaplanowano na 13 października.

Marsze i Parady Równości są organizowane w największych miastach Polskich, m.in. w Poznaniu, Warszawie czy Krakowie. Marsz Równości jest to publiczna, pokojowa i kolorowa demonstracja przeciwko dyskryminacji i wykluczaniu m.in. gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy osób transpłciowych.

Do tej pory w Lublinie takie wydarzenie nie było organizowane. Teraz jednak ma się to zmienić. Marsz Równości w Lublinie ma być pierwszym takim wydarzeniem w naszym mieście. Organizatorzy zapowiadają, że ma być to święto wszystkich, którzy są dumni z tego kim są.

– Po miesiącach przygotowań nadszedł moment, w którym z dumą możemy ogłosić, że w Lublinie już tej jesieni odbędzie się pierwszy Marsz Równości! Będzie to efekt pracy wielu ludzi z różnych środowisk w odpowiedzi na głos Lublinian, którzy już od dawna chcieli organizacji Marszu – mówi Magdalena Długosz, rzeczniczka Marszu Równości w Lublinie.

Marsz Równości w Lublinie – data, trasa

Marsz Równości w Lublinie zaplanowano na w sobotę, 13 października o godz. 13.00. Przemarsz środowiska LGBT ruszy spod Zamku Lubelskiego. Następnie uczestnicy przejdą ul. Kowalską, ul. Lubartowską, Placem Łokietka, Krakowskim Przedmieściem, ul. Chopina, ul. Okopową. Parada Równości zakończy się na placu przed Centrum Kultury, gdzie zaplanowano wydarzenia towarzyszące.

Jesteście za czy przeciw? Czekamy na Wasze komentarze pod artykułem.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. A co tu komentować. Staram sie być tolerancyjny, ale nie rozumiem po co demonstrować taką, no jednak niestety odmienność.

 2. Ula dlatego będzie lepiej jeśli zostaniesz w domu. Spędź ten czas na modlitwie albo z rodziną

 3. Szkoda nasz nasz prezydent nie ma jaj żeby nie zgodzić się na taki przemarsz. Pewnie jakby chcieć zrobić marsz hetero to byłoby wielkie oburzenie o homofobię…

 4. Nie warto przejmować się komentarzami tych pobożnych poniżej wylewających swoje pomyje na ludzi o odmiennym światopoglądzie i orientacji bo jedyne co potrafią to hejtowanie przed komputerem. Gdyby mogli, to by pewnie wprowadzili jakąś teokrację, gdzie na wzór islamski kamienowałoby się takich ludzi. Pokazuje to tylko, że takie inicjatywy są potrzebne w naszym społeczeństwie. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Pozdrawiam ciepło.

 5. Jestem przeciw. Nie skażajcie tym Lublina… Ale w sumie dobrze że Lubartowską przejdą ?

 6. I po chuj tak odpierdalać? Jakoś marszy hetero nie ma. Moim zdaniem strata pieniędzy miasta i tyle które nie ma na drogi ale na koncerty już tak.

 7. No okej każdy może wierzyć, i wyznawać jakie chce poglądy, lecz to przez takie marsze, środowisko lgbt jest uważane za coś „podludziowego”, z jednej strony na takich marszach są mówione i „demonstrowane” rzeczy typu że „ludzie lgbt są normalni” jednocześnie często swoim zachowaniem na takich marszach, ubiorem pokazują wręcz odwrotnie, mam na myśli na przykład chodzenie „praktycznie” nago po ulicy, a niech ktoś mnie teraz nazwie homofobem, ale może nie chcę po prostu oglądać nagich ludzi po ulicy nie ważne jakiej płci są, bądź jak na marszach gościu chodzi z przyklejonymi dildosami do ciała, oba przypadki dla mnie są po prostu nie smaczne.
  Z tym jakiej orientacji jesteśmy, jakiej wiary jesteśmy, jaką partię popieramy, itp. powinno się zostawić dla siebie, a nie że „ja myślę inaczej, więc żeby pokazać ci że mam rację będę narzucać publicznie moje poglądy” bo nie żartujmy sobie tym są W TEJ CHWILI marsze lgbt. Jeżeli takie osoby chcą być uważane za normalne to powinny po prostu być normalne, w sensie że żyć jak wszyscy inni ludzie, wtedy nikt nie będzie miał przeciwko twoim poglądom bo ich nie narzucasz ani nie afiszujesz się z tym, ktoś teraz może powiedzieć „Ale ja jestem dumny/a/o z tego jakiej orientacji/płci jestem” odpowiedź na to: i co z tego ? Dla przykładu, jeżeli bym powiedział że jestem dumny że jestem polakiem, zaraz zostałbym nazwany nacionalistą/faszystą/nazistą, jeżeli powiem jestem dumny że jestem wyznania katolickiego, albo prawosławnego zostałbym zwyzywany od rasistów. Mam nadzieje że osoby piszące tu komentarze przeczytają do końca i zrozumieją ten przekaz, nie mam na celu nikogo obrazić lecz uświadomić, by może zatrzymać ten chory żart, gdzie za to że jesteś katolikiem, polakiem, facetem, hetero masz już gorzej w tym świecie bo już będziesz obarczany za wszystko co najgorsze, i wiele więcej.

 8. Absolutnie jestem przeciw! Tylko co to zmieni? Niestety nic, żuk nie ma jaj ževy się sprzeciwić wierchuszce

 9. BARDZO DOBRY POMYSŁ!!!
  Wszyscy jesteśmy równi, świat idzie do przodu i takie rzeczy powinny być w końcu zaakceptowane.
  Pozdrawiam

 10. Popieram i mam nadzieję że to pomoże ludziom w Polsce nie kryć kim są przed innymi i przestać żyć w strachu przed dyskryminacją

 11. Dajmy im iść! I niech pedofile też zacznął mieć swoje prawa! Oni też chcą kochać! I ludzie uprawiający seks ze zwierzętami, dlaczego geje i lesbijki mają być równiejsi od nich. Kuba rozpruwacz też powinien mieć swoje prawa, dlaczego nikt nie dał mu mordować! hehehe skąd tyle jadu !!!!! Przestańny żyć w strachu przed dyskryminacją!

 12. Ok .Rozumiem że mamy być dla ludzi ,,inaczej myslacych,, trolerancyjni że tak już poprostu mają i to jest norma..To do proszę mi powiedzieć po co są szpitale psychiatryczne to też są osoby inaczej myślące i powinny mieć takie same prawa.Tym tokiem rozumowania albo to całe środowisko LGBT zamknąć albo dla rownych praw wypuścić wszystkich ze szpitala psychiatrycznego…Proszę mnie poprawić jeśli coś nie tak napisałem.Pozdrawiam