Markety przeżywają przedświąteczne oblężenie, przepełnione parkingi. Klienci chcą uniknąć zakupów na ostatnią chwilę

Kolejki aut oczekujących na wyjazd w parkingu Kaufland przy ul. Orkana
Kolejki aut oczekujących na wyjazd w parkingu Kaufland przy ul. Orkana | fot. Dominik Wąsik

Zaczęło się. Mieszkańcy Lublina ruszyli na przedświąteczne zakupy. Przed wieloma marketami jest problem ze znalezieniem miejsca postojowego, a w samych sklepach brakuje wózków. Klienci chcą uniknąć zakupów na ostatnią chwilę.

Klienci ruszyli do sklepów na przedświąteczne zakupy

Pomimo że do świąt Bożego Narodzenia zostały niecałe trzy tygodnie, to już na sklepowych parkingach robi się bardzo tłoczno. Duże markety jak Kaufland, Auchan przeżywają prawdziwe oblężenie, o dyskontach nie wspominając. Chwilami na dojazdach do tych sklepów tworzą się korki. Podobnie wygląda sytuacja z wyjazdem. Próba zaparkowania samochodu w godzinach mocno popołudniowych i wieczornych graniczy z cudem.

W samych sklepach też nie jest lepiej. Alejki sklepowe wypełnione ludźmi. Zdecydowana większość ludzi rozpoczęła właśnie zakup produktów na święta. Są to składniki do wypieków, ale również produkty do wigilijnych potraw. Klienci w ten sposób chcą uniknąć zakupów na ostatnią chwilę. Chcą mieć pewność, że uda im się kupić wszystko z listy. A to dopiero początek przedświątecznego szału zakupowego.

Nieodłącznym elementem zakupów są również prezenty świąteczne. Część decyduje się na ich zakup przez Internet, inni wolą osobiście wybrać się do sklepu stacjonarnego np. w galerii handlowej. Warto nie odkładać tego na ostatnią chwilę, ponieważ już teraz firmy kurierskie mają więcej pracy, co może wpłynąć na wydłużenie czasu realizacji zamówienia.

Przy okazji robienia zakupów pamiętajmy jednak o naszym bezpieczeństwie. Pilnujmy portfeli, kart kredytowych i parkujmy samochody tylko w dozwolonych miejscach. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo również w sieci. Nie dajmy się nabrać na dopłatę do wstrzymanej przesyłki, nie wchodźmy na podejrzane strony systemów płatności lub bankowości, nie kupujmy kota w worku!

Ile pieniędzy na zakupy przedświąteczne?

Polacy wskazali, ile wydadzą pieniędzy na zakupy świąteczne. W 2022 roku na Święta Bożego Narodzenia statystyczny Polak wyda nominalnie 1427 zł. Jest to wzrost rzędu niecałego procenta względem analogicznego okresu w 2021 roku.

POLECANE:

Pełny parking aut Kaufland i Obi przy ul. Orkana
Pełny parking aut Kaufland i Obi przy ul. Orkana | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.