Mapy Google informują o fotoradarach. Sprawdź gdzie są, aby nie dostać mandatu

Fotoradar | fot. Karolina Kabat | flickr.com

Od kilku dni Mapy Google informują kierowców o fotoradarach na ich trasie. Wkrótce aplikacja na telefony ma również powiadomić o obowiązujących ograniczeniach prędkości na drodze.

Dotychczas kierowcy udający się w dłuższe trasy, których nie znali, używali aplikacji Yanosik, która informowała ich o znajdujących się na trasie utrudnieniach, kontrolach drogowych prowadzonych przez patrole policji czy fotoradarach. Teraz Google wdrożyło nowość, która może zaniepokoić twórców Yanosika.

Fotoradary w Mapach Google

Mapy Google, a konkretnie wbudowana w nie nawigacja, to jedna z najlepszych nawigacji na telefony jaka istnieje. Co jakiś aplikacja otrzymuje różne poprawki. Ostatnia taką aktualizacją w nawigacji Mapy Google są fotoradary, a dokładnie ich dokładne położenie na trasie, którą właśnie przemierzamy.

Mapy Google – przynajmniej na razie – nie pokazują innych przydatnych informacji znanych z Yanosika, czyli np. tymczasowych lokalizacji, w których policja prowadzi właśnie pomiar prędkości czy informacji o ograniczeniu prędkości. To jednak tylko kwestia czasu, ponieważ takie opcje są już wdrażane w innych krajach.

Aktualna mapa fotoradarów

Publikujemy mapę fotoradarów, które znajdują się w naszym regionie. Warto zapamiętać gdzie się znajdują, aby nie narazić się na mandat!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jakby sięfaktycznie chciało jechać z mapami google to faktycznie trzeba by sprawdzić wcześniej, gdzie stoją, np. w yanosiku, bo w GM są jakieś nieaktualne…