Pięć wystaw, każda o zupełnie innym charakterze – Galeria Labirynt zaprasza na majówkowe zwiedzanie. Różnorodne formy ekspresji artystycznej oraz wielowątkowa tematyka są gwarancją, że każdy i każda znajdzie coś dla siebie. To okazja, aby zobaczyć zarówno dzieła wybitnych polskich artystów i artystek, w tym Mirosława Bałki, Moniki Sosnowskiej czy Roberta Kuśmirowskiego, jak i prace uznanych ukraińskich twórców i twórczyń.
„To tylko wystawa”
W głównej siedzibie Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) można obejrzeć trzy ekspozycje. Będą one czynne w dniach 1-3 maja w godz. 12.00-19.00. Wystawa będąca częścią Kyiv Biennale ‘23 o znamiennym tytule „To tylko wystawa” wychodzi poza schematy i sztywne ramy.
Jest to wystawa o wojnie, chociaż większość prac nie dotyczy jej bezpośrednio. Jej założeniem była otwarta formuła i ewolucja. W obecnym kształcie prezentuje prace artystów i artystek jak: Mirosław Bałka, Tomasz Bielak, Bohdan Bunchak, Pavlo Kovach jr, Dmytro Kupriyan, Robert Kuśmirowski, Alexander Len, Goshka Macuga, Denys Pankratov, Joanna Piotrowska, Agnieszka Polska, Sofiya Pomogaibo, Max Robotov i Lesia Khomenko, _mediaklub (Max Robotov, Ivan Svitlychnyi, Dmytro Tentiuk, Daria Maiier), Wilhelm Sasnal, Janek Simon, Bohdan Sokur, Monika Sosnowska, Lubomyr Tymkiv, Yurii Vovkohon, Artur Żmijewski.
„Czarodziejki z księżyca”
To z kolei fascynująca podróż pełna zaskakujących kreacji artystycznych! Przestrzeń wystawy sprawia wrażenie zgiełku, przypominając tym dynamikę dzisiejszego świata, w którym trudno o chwilę wytchnienia od bodźców. W tym pozornym chaosie jest sporo miejsca na refleksję. Wystawa zaprasza do zanurzenia się w krainę marzeń, transu i rzeczywistości. Swoje prace prezentują artyści i artystki młodego pokolenia: Barbara Gryka, HERR WUNDER (Kuba Niedźwiedź), Przemysław Piniak, Kamil Janczewski, Agata Konarska, Blanka Rzepecka.
„Sprzątanie świata”
Dla tych, którzy szukają w sztuce odrobiny humoru i refleksji, polecamy multimedialno-recyklingową wystawę „Sprzątanie świata” Kamila Janczewskiego. To twórcza opowieść o codziennych zmaganiach i przetrwaniu, która skłania do przemyśleń i uśmiechu. Podczas wizyty nie zapomnijcie wziąć na pamiątkę miniaturowego zina przygotowanego specjalnie dla osób zwiedzających!
„Wyjazd nie jest możliwy”
Poza główną siedzibą można z kolei oglądać wystawy artystów z Ukrainy, które powstały w trakcie rezydencji w Lublinie. W Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzkiej 3) jest to przejmująca intermedialna wystawa Vartana Markariana „Wyjazd nie jest możliwy”. Markarian eksperymentuje z różnymi mediami, łącząc w swoich projektach aspekty techniczne i konceptualne. Artysta bada stan, w którym znajduje się każdy człowiek w tych trudnych czasach – czasach, w których życie dzieli się na przedwojenne i wojenne. Zwiedzanie w dniach 1-3 maja w godzinach: 15.00-19.00.
„Supersztuka Tolika”
W Bibliotece Azyl (ul. Lipowa 13) zaś można aktualnie oglądać serię prac graficznych i malarskich Anatolija Belova, które składają się na wystawę „Supersztuka Tolika”. Sztuka Belova jest wielowątkowa i porusza się w obrębie różnorodnych technik i mediów, a podstawą jego metody twórczej jest czerpanie z osobistych doświadczeń i przekuwanie ich w uniwersalne treści. Wystawa będzie czynna 1 i 2 maja w godz. 13.00-18.00.
Na wystawy w Galerii Labirynt 2 i Bibliotece Azyl wstęp jest bezpłatny, z kolei w głównej siedzibie obowiązuje bilet wstępu na wystawy w cenie: 8 zł.
Dodaj swój komentarz