Majówka 2022: kiedy jest? Kiedy wypada wolne w długi weekend majowy

morskie oko schronisko
Majówka 2022: kiedy jest majówka 2022? | fot. Adobe Stock

Majówka 2022, inaczej nazywana długim weekendem majowym to temat, na który informacji tradycyjnie poszukuje wiele osób. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy jest w tym roku majówka 2022, można znaleźć poniżej.

Majówka 2022: kiedy długi weekend majowy? Kiedy jest wolne? Kiedy wziąć urlop, żeby mieć jak najwięcej dni wolnych? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, kiedy wolne w Majówkę 2022 oraz kalendarz dni wolnych w długi weekend majowy.

Majówka 2022 – DATA: kiedy wypada długi weekend majowy?

Informacje na temat tego, kiedy jest Majówka w 2022 roku, szczególnie interesują wiele osób. Długi weekend majowy to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Dla wielu Polaków tradycją stało się organizowanie w tym czasie wypadów za miasto, wyjazdów do domków letniskowych czy integracji z rodziną i znajomymi. Inni z kolei w Majówkę stawiają na relaks w górach i wypoczynek w domowym zaciszu.

Majówka 2022 tradycyjnie rozpocznie się 1 maja, kiedy to wypada Święto Pracy, który jest dniem ustawowo wolnym. Tym razem będzie to niedziela. Niestety, pracownicy nie będą mogli odebrać dodatkowego dnia wolnego za dzień ustawowo wolny od pracy przypadający w niedzielę. Z kolei 3 maja (wtorek) przypada Święto Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak Święto Pracy, jest dniem wolnym.

Dodatkowo pomiędzy wspomnianymi świętami, w poniedziałek 2 maja, wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Kiedy wolne w Majówkę 2022 i jak wziąć urlop? [DATA, DNI WOLNE]

Wiele osób, które na Majówkę 2022 chcą ubiegać się o ewentualny urlop w pracy, szuka informacji na temat tego, kiedy jest wolne w Majówkę 2022 i jak wziąć urlop. Otóż w tym roku rozkład dni wolnych w długi weekend majowy nie jest zbyt sprzyjający dla pracowników. Dlaczego?

Ile dni trwa Majówka 2022?

Wolne w Majówkę 2022 będzie od niedzieli 1 maja do wtorku 3 maja. Są to zaledwie trzy dni. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że według polskiego prawa za święto przypadające w niedzielę (w tym wypadku Święto Pracy), pracownikowi nie przysługuje inny, dodatkowy dzień wolny od pracy.

Natomiast wystarczy wziąć wolne np. 2 maja (poniedziałek), by cieszyć się 4 dniami wolnego od pracy: sobota (30 kwietnia), niedziela (1 maja), poniedziałek (2 maja) i wtorek (3 maja).

Długi weekend majowy rozpocznie się w niedzielę 1 maja i potrwa do wtorku 3 maja włącznie, o ile weźmiemy wolne w poniedziałek, 2 maja.

Gdzie pojechać na Majówkę 2022?

Majówka nad jeziorem

Majówka w górach

Majówka nad morzem

Majówka w Pradze

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.