Ma być jeszcze bezpieczniej. Tor żużlowy przy Al. Zygmuntowskich otrzyma nowe bandy

GERHAND Final Ekstraligi Motor vs Stal 2022 42

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka firmy, która dostarczy i zamontuje bandy pneumatyczne wokół toru żużlowego Z5 przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Obecne bandy dmuchane nie spełniają już wymogów Polskiego Związku Motorowego.

Nowe bandy na torze żużlowym

Speedway Motor Lublin w marcu rozpocznie treningi przed nadchodzącym sezonem PGE Ekstraligi. Przygotowania uzależnione będą od warunków pogodowych i poprzedzone instalacją nowych band pneumatycznych na torze Z5 przy Al. Zyguntowskich. Po siedmiu latach wygasła homologacja dla używanych dotychczas band dmuchanych.

„Ogłosiliśmy postępowanie, którego przedmiotem jest dostawa wraz z montażem band pneumatycznych, kompatybilnych z istniejącą infrastrukturą band dmuchanych APD FIM Type A+, zapewniających homologację FIM, na stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Termin składania ofert upływa 12 stycznia” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Obecne bandy zostały zakupione 7 lat temu i nie spełniają już wymogów homologacji Polskiego Związku Motorowego. Dlatego MOSiR jest zobowiązany zakupić i zamontować nowe bandy, które będą spełniały wymogi homologacji FIM i PZMot, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu PGE Ekstraligi. Pod względem funkcjonalności bandy pneumatyczne będą zbliżone do obecnych.

Koszt nowych band nie jest jeszcze znany, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka do czwartku (12.01) na oferty zainteresowanych firm. Ich zakup w całości sfinansuje ze środków miejskich zarządzający stadionem MOSiR. Wyłoniona firma będzie musiała dostarczyć i zamontować nowe bandy przed 28 lutego.

Aktualizacja:

PGE Ekstraliga 2023

Przypomnijmy, że Speedway Motor Lublin rozpocznie sezon ligowy 9 kwietnia domowym meczem z WTS Sparta Wrocław. Pełny terminarz sezonu 2023 dostępny na stronie speedwayekstraliga.pl.

Runda zasadnicza PGE Ekstraligi zakończy się 6 sierpnia. Runda finałowa rozpocznie się zaś 13 sierpnia i obejmie rywalizację sześciu drużyn, jak to miało miejsce w sezonie 2022.

Finały PGE Ekstraligi to dwa terminy: 17 i 24 września (mecze o brązowe medale odbędą się 17 września i 23 września).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.