Łukasz Żak: „Wynikowo to mój najlepszy sezon w karierze”

lekkoatleci azs umcs
Fot. Rafał Oleksiewicz

W tym sezonie forma Łukasza Żaka eksplodowała, co zaowocowało powołaniem na pierwsze w karierze Mistrzostwa Europy. Teraz sprinter AZS-u UMCS Lublin liczy na sukces na mistrzostwach kraju.

Najlepszy sezon w karierze

Łukasz Żak osiągnął w tym sezonie imponujące wyniki. Zmiana trenera na Piotra Maruszewskiego dwa i pół roku temu zaczęła przynosić efekty. Jak mówi Żak:

„Zmieniłem trenera tak dwa i pół roku temu. Myślę, że dopiero teraz ten trening, który wprowadziliśmy zaczął oddawać. Współpraca z Piotrem Maruszewskim układa mi się znakomicie. To jest mój przyjaciel, trener i mogę powiedzieć, że taki drugi ojciec.”

Debiut na Mistrzostwach Europy

Debiutując na Mistrzostwach Europy, Żak liczył na więcej niż tylko start w sztafecie. Mimo pechowej sytuacji w finale, gdzie drużyna zgubiła pałeczkę, zachował pozytywne wspomnienia:

„Mieliśmy świetną ekipę, więc myślę, że ludzie jak najbardziej na plus. Sportowo również się dobrze pokazałem w eliminacjach w sztafecie. Myślę, że jak najbardziej pozytywne emocje przywiozłem z Rzymu, natomiast szkoda tego finału.”

Wyzwania i plany na przyszłość

Żak nie ukrywa, że jego celem jest medal na nadchodzących Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy:

„Na pewno jest chrapka na medal. A czy mi się uda, czy nie, to zobaczymy. Na pewno będę walczył o to, żeby tak było.”

Żak podkreśla, że jest zmotywowany do dalszych międzynarodowych startów i treningów, zwłaszcza po udanych występach w tym sezonie.

Jak myślicie, czy Łukasz Żak zdobędzie medal na Mistrzostwach Polski? Podzielcie się swoimi opiniami i kibicujcie naszemu lekkoatlecie!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.