Lublin: Zwrócił uwagę policjantów, bo jechał za wolno! Nie miał prawa jazdy od ponad 20 lat

jechał za wolno
Zwrócił uwagę policjantów, bo jechał za... wolno | fot. KMP Lublin

Powolna jazda kierowcy nissana była powodem do podjęcia przez policjantów kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 60-letni mieszkaniec Lublina. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy od ponad 20 lat.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie na ul. Nadbystrzyckiej zatrzymali do kontroli kierowcę nissana. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę, który jechał nadzwyczaj powoli i spokojnie. Mundurowi początkowo podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy.

Podczas kontroli okazało się, że przyczyna takiej jazdy była zupełnie inna. 60-letni mężczyzna podczas legitymowania przyznał, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak oświadczył, prawo jazdy stracił w 1997 roku i od tego czasu nie udało mu się zdać egzaminu, do którego podchodził kilkukrotnie.

Funkcjonariusze zabronili mężczyźnie dalszej jazdy oraz nałożyli na niego mandat w kwocie 500 złotych. Interwencja została zarejestrowana za pomocą kamer nasobnych, w które wyposażeni są policjanci ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.