Lublin zwolnił rodziców ukraińskich dzieci z opłaty za miejskie przedszkola

Bezpłatne przedszkola w Lublinie dla dzieci z Ukrainy
Bezpłatne przedszkola w Lublinie dla dzieci z Ukrainy | fot. Miasto Lublin

Lublin zwolnił z opłat za przedszkola rodziców lub opiekunów dzieci ukraińskich. Radni na dzisiejszej sesji przedłużyli również o kolejny miesiąc możliwość bezpłatnego korzystania przez uchodźców z komunikacji miejskiej oraz miejskich parkingów.

Bezpłatne przedszkola dla dzieci z Ukrainy

Do końca roku szkolnego, czyli do 31 sierpnia, obowiązuje całkowite zwolnienie z opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Lublin.

Aktualnie w lubelskich przedszkolach jest 288 dzieci z Ukrainy, zapisanych po 24 lutego. Łącznie miejskie przedszkola i szkoły przyjęły już ponad 1600 wychowanków i uczniów z Ukrainy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.