Lublin. Znaleźli w sortowni śmieci kilkanaście tysięcy złotych. Policja szuka właściciela pieniędzy

Sortownia śmieci Kom-Eko w Lublinie
Sortownia śmieci Kom-Eko w Lublinie | fot. Kom-Eko

Pracownicy sortowni śmieci w Lublinie znaleźli kilkanaście tysięcy złotych. O znalezisku poinformowali policjantów, którzy teraz poszukują właściciela pieniędzy.

Pieniądze znalezione w śmieciach

Pieniądze przywiozła jedna ze śmieciarek firmy Kom-Eko w dniach 8-9 grudnia, która z odpadami mogła wrócić z terenu Lublina lub okolicy. Leżącą na sortowniku gotówkę zauważyli pracownicy sortowni śmieci przy ul. Metalurgicznej. Pracownicy natychmiast o znalezisku powiadomili policję.

Funkcjonariusze z 6. komisariatu policji w Lublinie zabezpieczyli pieniądze i poszukują właściciela. Nie zdradzają oni dokładnej kwoty, jednak mówią o kilkunastu tysiącach złotych. Policjanci nie wykluczają scenariusza, że pieniądze mogą pochodzić z nieudanej próby oszustwa.

W przypadku takich oszustw ofiara jest proszona o wypłatę wszystkich oszczędności z banku, spakowaniu ich do siatki i wrzuceniu do umówionego kosza na śmieci. Następnie we wskazane miejsce dociera umówiony fałszywy kurier lub funkcjonariusz i zabiera pieniądze, celem ich „zabezpieczenia”.

Osoba, do której może należeć gotówka, proszona jest o kontakt się z 6. komisariatem Policji w Lublinie – adres ul. Gospodarcza 1B, 20-217 Lublin, lub telefonicznie pod numerem telefonu 47 811-47-80.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.