Lublin: Zmiany w komunikacji miejskiej. ZTM nakazał wyłączenie klimatyzacji

DSC03520
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wystąpił do przewoźników, którzy obsługują lubelską komunikację miejską, o wyłączenie układów klimatyzacji i wentylacji pojazdów.

Lublin dołączył do miast, które zdecydowały się na wyłączenie klimatyzacji w środkach transportu publicznego. Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił do przewoźników, którzy obsługują lubelską komunikację miejską, o wyłączenie układów klimatyzacji i wentylacji pojazdów. Taka dyspozycja obowiązuje od dzisiaj – 10 kwietnia do odwołania.

„Przewoźnicy zostali zobowiązani, by w pojazdach, w których jest to technicznie możliwe, wyłączyć układy wymuszające cyrkulację powietrza, tj. klimatyzacji, wentylacji, chłodzenia oraz ogrzewania. Jednocześnie odblokowane zostały okna w przestrzeni pasażerskiej, tak aby pasażer mógł je samodzielnie otworzyć” – informuje Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z epidemią

To kolejne działanie profilaktyczne w walce z epidemią koronawirusa w przestrzeni publicznej. Decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców, jak również odpowiedzią na wnioski osób korzystających z komunikacji miejskiej. Na wyłączenie klimatyzacji w pojazdach zdecydowały się również Warszawa i Kraków.

Od początku wystąpienia zagrożenia koronawirusem ZTM wspólnie z przewoźnikami podejmuje działania profilaktyczne, mające na celu minimalizację zarażenia COVID-19. Przypominamy, że nadal, do odwołania obowiązują poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

– dezynfekcja całego taboru komunikacji miejskiej,

– zawieszenie funkcji „ciepłego guzika” w pojazdach komunikacji 
miejskiej,

– wietrzenie pojazdów na pętlach podczas postoju poprzez otwarcie 
wszystkich drzwi,

– brak sprzedaży biletów bezpośrednio przez kierowców,

– wydzielenie stref buforowych w pojazdach, w rejonie kabiny, pierwszych 
drzwi oraz pierwszych siedzeń,

– ograniczenie bezpośredniej obsługi klientów w punktach prowadzonych 
przez ZTM,

– ograniczenie mówiące o tym, że w każdym pojeździe jednorazowo może 
podróżować liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.