Lublin złożył trzy wnioski do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca '80
Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca '80 | fot. Mapy Google

Lublin złożył trzy wnioski do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu – poinformował w poniedziałek prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Szansa na pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych

Program Inwestycji Strategicznych to dedykowany samorządom komponent opracowywanego przez rząd pakietu społeczno-gospodarczych reform „Polski Ład”. Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. Każda jednostka samorządu terytorialnego oraz związek gmin może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: bez kwotowego ograniczenia, na dotację do 30 milionów złotych i wsparcie do pięciu milionów złotych.

„Złożyliśmy trzy wnioski do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, licząc na to, że tym razem ocena i wybór projektów do dofinansowania będą oparte tylko na kwestiach merytorycznych” – napisał w poniedziałek na facebooku prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Lublin stara się o środki finansowe dla następujących inwestycji:

„Rozbudowa strategicznego układu drogowego w Lublinie”
Zakres inwestycji to budowa przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 wraz z sięgaczami oraz budowa przedłużenia ul. Węglarza wraz z sięgaczami.

„Przebudowa układu drogowego w północno-zachodnich dzielnicach Lublina”
Zakres projektu dotyczy budowy dróg gminnych: ul. Bliskiej oraz ul. Skowronkowej.

„Budowa dróg gminnych w osiedlach mieszkaniowych w Lublinie”
Zakres projektu obejmuje budowę dróg gminnych w rejonie trzech dzielnic Lublina: Czechów Południe, Wrotków i Dziesiąta. Zakres inwestycji dotyczy budowy dróg gminnych: ul. B. Wapowskiego, ul. W. Oczki, ul. Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz drogi pomiędzy ul. Milenijną a Szeligowskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.