Lublin: Żeliwna studnia zniknęła sprzed Bramy Krakowskiej

88363985 2939943209401531 7389874159167209472 o
Żeliwna studnia zniknęła sprzed Bramy Krakowskiej | fot. UM Lublin

W czwartek sprzed Bramy Krakowskiej usunięto żeliwną studnię z funkcją zdroju ulicznego. Przypomnijmy, że przygotowanie odlewu studni wraz z usługą montażu kosztowało miasto 141 450 złotych.

Studnia przejdzie lifting

„Żeliwna pompa wodna przy Bramie Krakowskiej została zdemontowana przez wykonawcę w celu konserwacji, w tym wykonania zabezpieczenia antykorozyjnego oraz wymiany gzymsu tj. górnego zwieńczenia studni zgodnie z ustaleniami z Miejskim Konserwatorem Zabytków” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Ile miasto zapłaci za te prace? – „Są to działania prowadzone w ramach udzielonej przez wykonawcę gwarancji, więc miasto nie poniesie z tym żadnych kosztów. Ponowny montaż pompy nastąpi do końca marca” – dodaje Monika Głazik.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca 2019 roku żeliwna studnia została uszkodzona przez nieznanego mężczyznę, który próbował przekręcić żeliwne koło, doprowadzając do jego urwania. Wykonawca żeliwnej pompy wykonał nowy odlew koła w ramach udzielonej gwarancji jako usterka. Czytaj więcej: Uszkodzona studnia przy Bramie Krakowskiej. Element zostanie naprawiony w ramach usterki

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.