Lublin: Zbierają pieniądze na posiłki dla rodziców przebywających w Szpitalu Dziecięcym

11537468 dziecko w szpitalu 900 554
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup posiłków dla rodziców przebywających z dziećmi na zamkniętym Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej.

Rozwój pandemii koronawirusa spowodował wprowadzenie obostrzeń w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Sytuacja ta spowodowała liczne utrudnienia dla rodziców dzieci przebywających w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Rodzice, przebywający ze swoimi chorymi dziećmi, nie mogą opuszczać nie tylko szpitala, ale także oddziału.

Łazienka i toaleta na oddziale, pranie przekazywane najbliższym przez pracownika szpitala, brak bezpośredniego kontaktu z rodziną, zakaz wyjść i odwiedzin – tak aktualnie wygląda rzeczywistość wewnątrz oddziału. Najbardziej naglący jest jednak problem żywnościowy.

„Od początku pandemii rodzice nie mogą wychodzić z oddziału, gdyż wiązałoby się to z niemożnością powrotu. Pacjenci kliniki mają bardzo obniżoną odporność, a aktualne zagrożenie mogłoby mieć dla nich katastrofalne skutki. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie ryzyka dostania się wirusa na oddział, ale przysparza trudności rodzicom, którzy nie mogą otrzymać jedzenia przywiezionego im z domów rodzinnych, wyjść do sklepu czy samodzielnie przygotować sobie posiłku” – mówi Sylwia Grzywna ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Dzienny koszt wyżywienia dla jednego rodzica wynosi 18 złotych. Na oddziale przebywa około 30 rodziców jednocześnie. Mieli oni zapewnione wyżywienie tylko do 15 maja 2020r., ufundowane centrum handlowe Skende. Dlatego Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie postanowiło uruchomić internetową zbiórkę pieniędzy na zakup gorących posiłków dla rodziców podopiecznych kliniki. Aktualnie udało się zebrać niespełna 2 tys. zł z 60 tys. zł. Link do zbiórki – TUTAJ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.