Lublin: Zażądał pieniędzy grożąc nożem i tłuczkiem do mięsa

groził nożem i tłuczkiem

Mężczyzna kilkukrotnie wtargnął do mieszkania 46-latka i grożąc nożem i tłuczkiem do mięsa żądał wydania pieniędzy. Kiedy niczego nie znalazł, próbował wynieść sprzęt gospodarstwa domowego.

 

Do jednego z mieszkań przy ul. Lwowskiej wtargnął młody mężczyzna. Popchnął domownika i wszedł do środka, po czym zażądał wydania pieniędzy. Mimo wielokrotnych próśb, sprawca nie miał zamiaru odejść. Groził właścicielowi pozbawieniem życia.

 

Pokrzywdzony zdołał uciec z mieszkania do sąsiadki i stamtąd powiadomić Policję. Sprawca zbiegł przed przyjazdem funkcjonariuszy. Jak się okazało, zdążył jeszcze ukraść kilkadziesiąt złotych, telefony, komplet kluczy i zegarek o łącznej wartości ponad 370 zł.

 

Sprawca ponownie „odwiedził” ten sam adres w nocy. Po raz kolejny wtargnął do mieszkania 46-latka. Tym razem zaczął „przeczesywać” pokoje w celu znalezienia gotówki wyrzucając wszystko z szuflad, przestawiając meble.

 

Ponieważ niewiele znalazł, ze złości zabrał nóż i metalowy tłuczek do mięsa, następnie grożąc nimi 46-latkowi. Chwilę później w zainteresowaniu napastnika znalazły się sprzęty gospodarstwa domowego. Mężczyzna zaczął przygotowywać do wyniesienia antenę teleskopową, pralkę i deskę do prasowania.

 

Sprawca wpadł w ręce policjantów nad ranem, kiedy w mieszkaniu pokrzywdzonego pakował łupy do wyniesienia. 26-letni mieszkaniec Lublina trafił do policyjnego aresztu.

 

Mężczyzna usłyszał dwa  zarzuty rozboju, w tym  z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz naruszenia miru domowego. Za popełnione przestępstwo może grozić kara do 15 lat więzienia. Wczoraj sąd aresztował go na 3 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.