Lublin: Zatrzymany za włamania do mieszkań

68 76688

Za kradzieże z włamaniem do mieszkań na terenie Lublina odpowie 19-letni mężczyzna. Został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP Lublin. Od 26 maja br. dokonał 4 włamań. Okradał mieszkania znajdujące się na parterze. 19-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze włamania. Wczoraj w komisariacie III usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Młody mężczyzna został zatrzymany wczoraj w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Podczas przeszukania policjanci ujawnili cześć skradzionych przez niego przedmiotów. m.in. biżuterię, zegarki, czy aparat fotograficzny. Sprawca działał od 26 maja br. Okradł na terenie osiedla Dziesiąta i Wrotków.

W tym czasie dokonał 4 włamań. Wybierał mieszkania położone na parterze. Wchodził przez okna lub drzwi balkonowe. Interesowała go głównie biżuteria oraz pieniądze. Łączne straty z włamań wynoszą około 6,5 tysiąca złotych. Wczoraj w komisariacie III usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

19-latek był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za włamania dokonana w 2013 i 2014 roku. W tedy dokonał kilkunastu kradzieży z włamaniem.

Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury a następnie do Aresztu Śledczego w Lublinie. Przyznał się do dokonanych kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 Źródło policja.pl 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.