Lublin: Wyszkolone psy szukały papierosów na targowisku przy al. Tysiąclecia

nova papierosy targ tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W skrytkach próbowali ukryć nielegalne papierosy handlarze podczas nalotu skarbówki na targowisko przy al. Tysiąclecia. Ukryty towar bez trudu odnalazły specjalnie szkolone psy.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku oraz Działu Realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyło w ubiegłą środę na targowisko przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Towarzyszyło im kilka psów wyszkolonych do wykrywania wyrobów tytoniowych. Na terenie targowiska ujawniono 444 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

„Handlem nielegalnymi papierosami na targowiskach zajmują się osoby, które opanowały sztukę ukrywania sprzedawanych przez siebie wyrobów niemalże do perfekcji. Zazwyczaj nie mają papierosów przy sobie, dlatego nie łatwo jest ustalić sprawców” – mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Tym razem również nielegalne papierosy nie miały konkretnego posiadacza, ale ukryte były w różnych skrytkach znajdujących się poza stoiskami handlowymi. Ich ujawnienie możliwe było dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu funkcjonariuszy prowadzących kontrolę.

papierosy targowisko tysiąclecia lublin
Ujawnione papierosy na targowisku na al. Tysiąclecia w Lublinie | fot. KAS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.